Наслідки не сподобаються нікому: В який момент краще взяти паузу з улюбленим родичем

У кожного з нас у той чи інший період виникають проблеми у спілкуванні з родичами. Іноді вони дійсно перегинають ціпок, іноді ми зриваємося на будь-яке, навіть зовсім незначне, вторгнення в особисте життя. У нашій культурі так заведено, що навіть якщо вам відверто неприємно спілкуватися з якимсь членом сім'ї, ви змушені все одно це робити заради пристойності, інформує Ukr.Media.

Зважитися на розрив стосунків із токсичним родичем складно, але якщо таке спілкування підриває вашу душевну рівновагу, потрібно взяти волю до кулака. Ми пропонуємо звернути увагу на ці червоні прапорці, які допоможуть зрозуміти, що настав час ставити крапку у відносинах навіть з близьким, але токсичним членом сім'ї.

Після спілкування з ними ви почуваєтеся емоційно виснаженими

Якщо вам недобре лише від однієї перспективи побачити родича та "мати задоволення" спілкуватися з ним, це поганий знак для стосунків. Запитайте себе, навіщо це вам потрібно? Можливо, це означає, що вам зручніше розмовляти з ним телефоном, а не особисто. А якщо ні, то, можливо, вам слід повністю дистанціюватися.

Родичі ігнорують ваші слова та прохання

Ситуація: щоразу, коли свекруха приходить у гості, вона починає перемивати вам посуд, копатися в ящиках, щоб "нарешті навести лад", а потім ще й годує вашого собаку зі столу, хоча цього робити категорично не можна. І ви вже тисячу разів казали, що так чинити не варто. У цьому випадку можливі два варіанти: перший — ще раз спробувати серйозно поговорити з приводу тих чи інших дій, які вас не влаштовують. Другий — постаратися обережно дистанціюватись на якийсь час.

Постійна критика на вашу адресу

Деякі вважають за потрібне коментувати будь-яку вашу дію, розглянувши її з негативного боку. Варто пам'ятати, що всі люди помиляються, але зазвичай постійний осуд день у день змушує сумніватися у своїх силах навіть найвпевненішу в собі людину. Дорікаючи інших людей, маніпулятор намагається самого себе виставити в більш вигідному світлі. Він може критикувати вашу фігуру, зарплату, інтимне життя — загалом усе. Як боротися із такими людьми? Ніяк. Відповідь одна: біжіть від них подалі. Якщо уникнути розмови все ж таки не вдалося, будьте ввічливі, невразливі, ігноруйте будь-які випади та не показуйте, що слова вас зачіпають. Якщо все пройде успішно, маніпулятору просто стане нудно — і він перестане поводитися так агресивно.

Близькі не приймають вас

Чи відчуваєте ви, що, незалежно від того, що ви робите чи кажете, близькі просто не хочуть приймати вас таким, яким ви є? Можливо, вони пропонують зробити щось, що суперечить вашому світогляду. Якщо ви відчуваєте, що вони не здатні беззастережно прийняти вас такими, варто на якийсь час перервати спілкування, щоб відчути волю.

Ви постійно намагаєтеся уникати родича

Якщо ви шукаєте всілякі виправдання та відмовки, щоб не спілкуватися з таким родичем, значить настав час подумати над тим, щоб припинити стосунки. Ваш мозок, інтуїція та внутрішній голос подають вам промовисті сигнали про це.

У нього проблеми з гнівом

Коли ваш родич переживає складні часи, він може злитися і нервувати. Але спрямовувати гнів на вас це ненормально. Будь-яке емоційне насильство чи напади агресії — неприпустима поведінка, тому вам слід призупинити спілкування, навіть якщо ви щиро любите цього родича.

Ви постійно вирішуєте їх труднощі

Іноді вам здається, що якщо родичі і дзвонять вам, то лише для того, щоб повідомити про чергову проблему, з якою ви повинні допомогти. Ви втомилися бути паличкою-виручалочкою, здається, що на інших потребах ви зосереджені більше, ніж на своїх. А коли труднощі виникають у вас, на допомогу вам ніхто не поспішає — всі впевнені, що ви і так здатні чудово впоратися з усім.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *