НАСА показало проекти будинків, які побудують на Марсі

NASA разом з науковцями університету Бредлі в Пеорії (штат Іллінойс) визначив переможців конкурсу проектів марсіанських будинків. Конкурс проходив у кілька етапів і тривав з 2014 року. Підсумки опубліковані на сайті NASA, інформує Ukr.Media.

Учасники конкурсу мали розробити цифрові макети житлових будівель, які можна буде побудувати на Марсі, Місяці або в інших місцях, непридатних для життя людини, за допомогою 3D-принтера.

Організатори зазначили, що вимагали від учасників саме цифрові моделі будинків, щоб свої роботи могли надіслати навіть студенти і школярі, у яких немає доступу до 3D-принтерів та іншого спецобладнання.

Фіналістами конкурсу стали п'ять команд. Між ними поділять приз у 100 тисяч доларів.

Перше місце з них зайняла команда Zopherus з Роджерса, штат Арканзас. Їх проект поселення нагадує бджолині стільники. Шестикутні двоповерхові будинки-капсули будуть побудовані з аналога бетону, який можна буде створити прямо на Марсі з місцевих мінералів і льоду. Ця суміш повинна витримувати холод і не пропускати всередину будинків радіацію.

Команда з Арканзасу.

Проект команди з Нью-Йорка, що зайняла 2 місце.

Команда Міссісіпі, 3 місце.

Команда Нью-Йорка, 4 місце.

Північно-Західний університет Еванстона Іллінойсу, 5 місце.

Всі будинки будуть пов'язані між собою, а в поселенні буде загальний відсік для спілкування та спільної роботи поселенців.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *