Найбільше в світі місто-привид: страшно, правда?

З'являються такі місця з різних причин: через техногенні або природні катастрофи, геноцид або просто спаду економічної активності в населеному пункті. Все це змушує людей залишати свої будинки. Так, сумно відома Прип'ять перетворилася на місто-привид після аварії на ЧАЕС, італійський Краків жителі залишили зсуви, в Африці налічуються десятки шахтарських селищ, залишені міста є і в Індії. Але більше всього таких міст у Китаї. Правда, це не просто залишені міста, а як раз навпаки, міста «на виріст»: населені пункти постійно будують, проте в них ніхто не живе. Таких міст в Китаї налічується близько двадцяти, і в них пустує 64 мільйони будинків. І це в перенаселеному Китаї, де проблеми з житлом і чисельністю населення вийшли на рівень національних! Ми вирішили показати вам один з них — найбільше місто-привид у світі, інформує Ukr.Media.

Місто для майбутнього?

Ордос почали будувати на початку 2000-х років в автономному районі Внутрішня Монголія (звідси тюркські корені і зв'язок зі словом «орда»).

Розрахований він на 1 мільйон жителів. Однак проживають тут не більше 20 тисяч чоловік, а приблизно 98% будинків порожні. Насправді страшна картина, таке відчуття, що в Ордос вибухнула якась епідемія і велика частина населення просто вимерла.

Тут порожні хмарочоси, адміністративні будівлі, житлові будинки і вежі, в Ордос навіть є університети, і в них теж ні душі. Все це пов'язано з комунікаціями і дорогами, але тут ніхто не живе.

А коли настає ніч, пейзажі тут стають ще страшнішими.

Золота жила, не виправдала очікувань

У регіоні Кангбаші, де і відбудували Ордос, на початку 2000-х років виявили величезні запаси вугілля та інших природних ресурсів. Тому на цих територіях миттєво зросли хмарочоси, музеї, театри і адміністративні будівлі.

Також побудували і спальні райони, де навіть є затишні котеджі для більш заможних китайців. Будівництво Ордоса закінчили в 2010 році, і він розкинувся на величезній площі 355 квадратних кілометрів. Але місто опинилося в якомусь фінансовому міхурі: багаті китайці, які очолюють великі фонди, практично відразу викупили всю нерухомість, розглядаючи покупки як інвестиції. Адже місто потенційно мало бути успішним, тому в планах було перепродати все майно дорожче. Однак у жителів Внутрішньої Монголії просто немає грошей на покупку квартир.

Ще під час будівництва забудовник виставив ціну на житло в 10-11 тисяч доларів за один квадратний метр, а вже через кілька років вона впала у 2-3 рази. І все одно 4-4,5 тисячі доларів за квадратний метр — це непомірно висока ціна для мешканців регіону, де середні зарплати ледь перевищують 400 доларів в місяць.

Доля гігантського міста-примари

Звичайно, після здачі нерухомості в Ордос керуючим компаніям не позаздриш. Вони терплять величезні збитки, так як повністю обслуговують інфраструктуру міста: ремонтують вулиці, що прибираються, озеленюють райони, тут навіть немає перебоїв з освітленням. На це йде близько 10-12 мільйонів доларів кожен місяць.

Так що, незважаючи на те, що місто порожнє, воно живе. Але сказати (як кажуть про інші китайські міста), що в нім вирує життя, зовсім не можна. Ордос під постійною охороною, тут є поліцейські, які стежать за порядком. Місто ніхто не пограбував, тому туристам тут боятися нічого. Можна прогулятися по безлюдному мегаполісу, прямо по дорогах покататися на велосипедах або скейтбордах, зробити дивовижні і трохи лякаючі фотографії і уявити себе героєм постапокаліптичного фільму — саме за цим в Ордос їдуть мандрівники.

Звичайно, жителів тут зустріти можна, але зовсім рідко. В основному це співробітники правоохоронних органів, або нечисленні робітники фабрик, яким вдалося придбати квартиру.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *