На думку вчених, бобри роблять істотний внесок в руйнування вічної мерзлоти в Арктичній зоні

Дослідники з Інституту морських і полярних досліджень ім. Альфреда Вегенера (Німеччина), з'ясували, що північноамериканські бобри використовують глобальне потепління все більше поширюючись по території Аляски, проникаючи в райони, які раніше не були характерними для їх проживання. Відомо, що ці гризуни будують дамби. І саме ця обставина, на думку дослідників, викликає побоювання. Бобри створюють невеликі водойми між річками, струмками та озерами. При цьому вода в нових утвореннях стає теплішою, що призводить до танення вічної мерзлоти, інформує Ukr.Media.

Будь-хто, хто хоче передбачити майбутнє вічної мерзлоти, повинен обов'язково пам'ятати про бобрів — вважає один з керівників дослідження Інгмара Нітце.

Ще у 2018 році вчені вивчили супутникові знімки арктичних районів Аляски, які охоплюють площу більш ніж 18000 квадратних кілометрів. Виявилося, що за останні п'ять років на цій території з'явилося 56 нових озер, що, на думку дослідників, значно змінило це середовище проживання. У нинішньому дослідженні вони проаналізували знімки району в 100 квадратних кілометрів поблизу міста Коцебу. Результат дуже здивував учених, оскільки з 2002 року кількість дамб там зросла з 2 до 98 у 2019 році. Це призвело до збільшення загальної акваторії в цьому районі на 8,3%. При цьому, дослідники вважають, що подібні процеси відбувається і в Канаді.

За словами вчених, це справжня ланцюгова реакція, коли глобальне потепління змінює звичний ареал існування тварини, а тварина, у свою чергу, вносить зміни у це нове для неї середовище проживання. Причому з негативними властивостями.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *