Моніторинг соціальних мереж колишнього партнера — шкідлива і небезпечна звичка

Розставання — завжди непростий і болючий процес, який, до того ж, часто провокує нас на необдумані дії, в тому числі, на моніторинг соціальних мереж колишнього партнера. Давайте розберемося, чому ця звичка шкідлива і навіть небезпечна, інформує Ukr.Media.

Інтернет подарував людству безліч можливостей — дистанційне навчання, спілкування, нові знайомства, бізнес. Однак технічний прогрес також дав нам більше доступної інформації, яку іноді хочеться використовувати не за призначенням, у тому числі і для шпигунства за колишнім партнером.

Більшість людей, що займаються мережевим шпигунством, прекрасно усвідомлюють, що чинять неправильно і що так робити не потрібно. Але нічого не можуть з собою вдіяти, адже в них сформувалася певна залежність, яка заважає подолати цю нав'язливу і дуже шкідливу звичку. Навіть той факт, що шпигунство заважає жити, розвиватися, забирає час, сили і можливості, не зупиняє сильне бажання дізнатися, що відбувається в житті колишнього партнера. Саме неможливість залишити цю звичку є однією з найбільш частих причин звернення жінок до психолога — онлайн-стеження затягує, при цьому зростає гнітюче почуття самотності, комплекси і усвідомлення власної непотрібності.

Чому нас тягне стежити за тим, з ким ми розлучилися?

Моніторинг соцмереж — проблема в наш час дуже поширена. За статистикою понад 60% повнолітніх користувачів інтернету помічені у стеженні за своїми колишніми партнерами за допомогою різних платформ. Психологи давно відзначають, що соцмережі ніби спеціально створені для того, що б давати людям більше приводів для нездорової конкуренції, заздрості, ревнощів та інших не дуже позитивних якостей. Стеження за колишнім в самого початку подібне пустощам з сигаретами — здається, що все несерйозно, необразливо і в будь-який момент можна кинути. До того ж, здається, що ніхто не здогадується про твою шкідливу звичку. Але чим далі триває ця гра в шпигунство, тим складніше від неї позбутися.

Власний акаунт вже не використовується в якості сторінки, на якій ви ділитеся чимось своїм, це лише засіб потрапити «в гості» до колишнього, його близьких, дружини, дітей. І все це потрібно, щоб виявляти факти, будувати здогади, фонтанувати ідеями, обчислювати таємні ходи і думки свого колишнього, шукати натяки на те, що йому, попри наявність дружини/дітей/коханок, страшенно не вистачає вас. Стеження в соціальних мережах створює ілюзію реального спілкування, заповнює діру, яка є майже у кожної самотньої людини, яка незадоволена своїм власним життям.

Але найстрашніше в цій проблемі — це те, що стеження робить людину ще більш спустошеною і самотньою, апатичною щодо себе і того, що дійсно відбувається з нею. Її здається, що реальність знаходиться там — на його сторінці, а не тут, де перебуває він сам. Йде енергія, тому що вона витрачається не на те, що потрібно, і заповнити її немає можливості, тому що стеження відбиває всі сили і бажання. Чим все це закінчується? У кращому випадку, депресією і лікуванням у психолога, а буває, що і відвідуванням психіатра і прийманням антидепресантів.

Єдиний спосіб вилікуватися самостійно — це заборонити собі заходити на сторінку до колишнього і зайнятися чимось корисним. А ще краще видалити раз і назавжди свою сторінку, щоб виключити «рецидиви». Але для цього треба мати величезну силу волі, тому що це — боротьба із залежністю. У людини буде з'являтися бажання відновити обліковий запис, створити фейкову сторінку і знову простежити за чужим життям. У тому випадку, якщо ви не впевнені у своїх силах, варто звернутися до фахівця, який допоможе грамотно підійти до проблеми і вирішити її. Однак спробувати виправити ситуацію самостійно — відмінний перший крок на шляху до нового життя, в якому немає місця шпигуванню за сторонніми людьми.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *