Марсохід Curiosity сфотографував хмари марсіанського неба, що світяться

Марсохід Curiosity відправив нові фотографії з Червоної планети. З 21 знімка вчені NASA зібрали зображення, на якому можна побачити марсіанські хмари, інформує Ukr.Media.

Фахівці пояснюють, що для Марсу хмари — рідкісне явище. Вони є на планеті, але через тонку і суху атмосферу їх важко спостерігати.

Зазвичай, вони з'являються в найхолодніший сезон на екваторі планети, але іноді можуть виникнути раптово. Як, наприклад, це сталося недавно.

Бортові камери Curiosity зняли серію чорно-білих і кольорових фотографій марсіанського неба, на якому фахівці розпізнали ледь помітні хмари, наповнені крижаними кристалами. Кристали розсіюють сонячне світло, і здається, що хмари світяться.

Яскравість хмар змінюється, тому вчені можуть оцінити, на якій висоті вони знаходяться. Імовірно, ранні марсіанські хмари формуються на більшій висоті (від 60 кілометрів) і складаються з водяного льоду. Оскільки там, де були помічені нові хмари, набагато холодніше, ніж в інших районах Марсу, вчені вважають, що вони утворені із замерзлого вуглекислого газу або сухого льоду.

Також Curiosity вдалося отримати кольорове зображення, на якому видно красиві перламутрові хмари. Зазвичай таке явище відбувається, якщо група хмар сформувалася з однаковою швидкістю.

Подальший аналіз цих зображень допоможе вченим визначити, які хмари складаються з сухого льоду, а які — з водяного. Це дасть дослідникам більш широке уявлення про те, як формуються хмари на Червоній планеті.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *