Корисні поради щодо спілкування зі свекрухою

Скільки кумедних історій існує про невістку і свекруху, але у реальному житті буває не так весело, як в анекдотах. Невістки часто скаржаться на авторитарність "другої мами", а свекрухи, у свою чергу, незадоволені вибором сина. Однак тікати від проблеми не варто, а потрібно спробувати вибудувати правильні відносини з мамою свого чоловіка. Як це зробити, розповімо далі, інформує Ukr.Media.

Не секрет, що деколи не завжди є можливість жити окремо від свекрухи, і тоді потрібно знаходити варіанти мирного співіснування. Бажано спочатку налаштуватися на позитивні та дружні відносини, а не накручувати себе заздалегідь проти "зайвого співмешканця".

Необхідно відразу встановити правильну дистанцію

Будь-яке спілкування приносить гарний настрій, або ж його псує. Якщо спілкуватися з людиною вам важко, під час або після розмови залишається неприємний осад — тоді потоваришувати вам буде складно. У більшості випадків те, як будуть вибудовуватися ваші стосунки, залежить саме від вас. Важливо, з яким настроєм ви вступаєте у відносини зі свекрухою. Якщо ви вже заздалегідь її не любите і маєте багато претензій до неї всередині, це може стати проблемою. Ваш тон, манера розмови та мова тіла показуватимуть справжнє ставлення.

Варто пам'ятати, що "ласкаве слово і кішці приємне", тому спробуйте не відразу вступати на стежку війни, а спочатку потоваришувати.

Якщо цього зробити все ж таки не вдалося, відійдіть на безпечну відстань і намагайтеся її утримувати.

Визначення меж

Часом свекруха, керуючись найкращими спонуканнями, починає вчити вас на кухні, у відносинах до сина або у житті. Намагайтеся сприймати це не як повчання, а як нові знання. Може, чогось ви справді від неї навчитеся? Або задайте собі питання: якби ваша мама вам сказала те ж саме, ви відреагували б так само? У вас всередині має бути повний спокій і впевненість, що ви самі знаєте, як чинити, і саме ця впевненість допоможе не вибити вас з колії.

При цьому не соромтеся говорити про те, що вам не подобається, чого б ви не хотіли, відстоюйте свої інтереси, але дипломатично та інтелігентно.

Таким чином ви оберете дорослу позицію і не збиратимете всередині себе невдоволення й гнів. Їй, як і будь-якому представнику дорослого покоління, хочеться поваги, і ви в змозі їй її виказати. Наприклад, тим, щоб з розумінням вислухати її думку або зробити якусь дрібницю так, як хоче вона. Вам неважко, а їй приємно.

Дуже важливо, яку позицію займає чоловік у відносинах між вами. Він як людина, яка є близькою для обох жінок, має допомагати уникати конфліктів, шукати компроміси та намагатися згладжувати гострі кути. Від того, як чоловік поставить вас в очах матері та навпаки, залежатиме вектор ваших відносин. Якщо він зневажливо ставиться до матері, швидше за все, ви теж через деякий час запозичите цю модель поведінки. І навпаки. Наприклад, коли мама поруч, він робитиме вам догани про непомиту підлогу і недосолену вечерю. Тоді мама вважатиме за потрібне теж систематично про це вам нагадувати.

Іноді можна поговорити з чоловіком про те, що вас турбує і викликає роздратування, і таким чином впливати на свекруху через чоловіка.

Навіть якщо чоловік вам каже, що не товаришує з мамою, що вам можна її не слухати і що для нього самого її думка, не така вже й важлива, не варто цьому вірити на сто відсотків. Це його мама, яка була нею протягом усього часу, поки виховувала його. Дотримуйтеся нейтральної позиції, ніколи не товаришуйте проти свекрухи, це з часом може вийти вам боком.

Чого робити точно не варто

Деяких речей у відносинах зі свекрухою варто уникати:

 • Ставитися до свекрухи як до зайвого елементу вашої родини.
 • Не поважати та не враховувати її думку.
 • Демонстративно показувати, що те, про що вона говорить, вас не цікавить, ви все одно робитимете те, що вважатимете за потрібне.
 • Тримати свою думку при собі, аргументуючи це тим, що можете наговорити зайвого "мамі".
 • Терпіти критику. Потрібно відразу сказати про те, що вам не подобається — це допоможе уникнути майбутніх конфліктів.
 • Ніколи не скаржтеся чоловікові на його маму (і навпаки), а краще поговоріть, як вчинити у суперечливій ситуації.

"Ключики" до свекрухи

Декілька порад допоможуть налагодити відносини зі свекрухою:

 • Іноді просіть у неї поради щодо того, як би вона вчинила у певній ситуації.
 • Дізнайтеся, які у неї улюблені страви і як вона їх готує.
 • Пропонуйте допомогу по господарству.
 • Позначте свій особистий простір і дайте зрозуміти, що хочете усамітнитися та позайматися власними справами.
 • Подаруйте їй абонемент у фітнес-клуб або квиток у театр.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *