Жадібність у чоловіків: причини чоловічої скупості і як з ними боротися

Для справжнього чоловіка важливо почувати впевненість у своїх силах як добувача і глави сім'ї. Ця впевненість підкріплюється успішною реалізацією функцій видобутку, збереження, розподілу ресурсів. Через успішну реалізацію цих функцій, чоловік реалізується як самостійний чоловік і глава сім'ї. А це одна з базових потреб, інформує Ukr.Media.

Тобто, повну самореалізацію в ролі глави сім'ї чоловік одержує не в момент придбання і збереження. А саме в момент розподілу ресурсів серед членів сім'ї. В реальності ж ми стикаємося з різними спотвореннями цієї структури. Найчастіше, коли чоловік успішно реалізує функцію видобутку і накопичення. А ось з розподілом у сім'ї виникають складності.

З чим це бути пов'язано?

Проблематика лежить набагато глибше скупості у відношенні грошей. Помічено, що проявляють чоловіки скупість в грошах, так само як і в почуттях. Особливо в прояві любові, ніжності, турботи, уваги. Гроші це лише зовнішній прояв внутрішніх проблем. Це не означає, що такі люди нечутливі. Вони просто не вміють висловлювати свої почуття.

Які причини скупості чоловіка

Найпоширеніші причини йдуть з дитинства:

– Низький достаток в сім'ї, на рахунку кожна копійка. Висока ймовірність, що ставши дорослим і навіть заможним, чоловік буде вести себе так само;

– Сім'я заможна, але дитині не дозволяють нічого з того, що він хоче.

– Потурання егоїзму. Дитині завжди дають смачненьке та цінне, навіть якщо це останнє. З акцентом на те, щоб він з'їв або скористався один, сам.

– Батько обмежував мати в грошах, пояснюючи тим, що вона спускає з на дурниці.

Інші причини:

– Перфекціонізм. Чоловік може знецінювати маленькі жести уваги і недорогі подарунки, вважаючи, що це не буде значимо для жінки.

– Бажання все контролювати. Для чоловіків це важливо і в цілому нормально, якщо не переходить у патологію;

– Скупість і жадібність можуть бути симптомами фобій. У разі, якщо фобії сильні, має сенс звернутися до фахівця.

Як перевиховати чоловіка

Основна роль тут належить жінці. Своєю поведінкою і ставленням, можна вивести ситуацію як в великий плюс, так і дуже швидко опустити її в мінус.

Важлива умова успіху – любов і терпіння. Для початку необхідно визначити, що лежить в основі такої поведінки. Прикладіть всі зусилля, щоб зрозуміти позицію чоловіка, спробувати встати на його місце, побачити ситуацію його очима. Можливо знадобиться не одна розмова.

Не дратуйтеся. Не сперечайтеся. Не докоряйте. Ваше завдання м'яко змінити діючу парадигму. Будь-яка критика миттєво запустить захисну реакцію і відкине вас у вирішенні питання на кілька кроків назад.

Зрозумівши, що лежить в основі такої поведінки, як він мислить, як і які потреби реалізує з допомогою такої моделі поведінки, запропонуйте альтернативу. Покажіть йому, як він може більш повно реалізовуватись як чоловік і глава сім'ї, проявляючи турботу про сім'ю і про вас.

Не забувайте про щиру радість і вдячність навіть за найменші подарунки. І особливо за прояв почуттів, турботи, уваги. Покажіть важливість та цінність цього для вас.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *