Як зрозуміти, що пора міняти сковороду: вірні ознаки зношеності посуду

Усі речі рано чи пізно стають непридатними. Термін служби найчастіше залежить від інтенсивності використання. До сковорідок це правило більш ніж справедливе. Скільки "живе" звичайний алюмінієвий посуд з антипригарним покриттям і за якими ознаками можна зрозуміти, що його пора міняти, інформує Ukr.Media.

За словами експертів, міняти сковорідки слід, коли зношується або пошкоджується антипригарне покриття. Визначити це можна візуально, — найчастіше дно і боки дряпаються. Якщо видно метал, точно пора купувати нову. Іноді покриття стає неоднорідним — десь темніше, десь світліше. Це ще одна вірна ознака.

При пошкодженому покритті антипригарні властивості втрачаються, — їжа починає прилипати і горіти. Але виділення якихось небезпечних сполук не відбувається. Таке можливо, якщо залишити пошкоджену сковорідку на вогні на кілька годин, але зазвичай ніхто так не робить.

Фахівці зазначили, що в середньому прості алюмінієві сковорідки з антипригарним покриттям розраховані на 1000 циклів приготування. Тому оцінити, скільки посуд прослужить днів або років складно, — всі ми готуємо в різних режимах.

Однак знос може прискорити неправильний догляд. Так, найкраще сковороди мити руками, — у посудомийній машині покриття стирається швидше.

Рекомендується ручне миття неабразивними губками і нейтральними засобами. І краще не залишати сковороди висихати природним способом, а витерти їх рушником. У нас вода жорстка, — на поверхні залишаються білі краплі, або вапняний наліт, який виступає як абразив для покриття. І коли ви будете потім смажити, виникнуть подряпини.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *