Як рідше прасувати речі: що потрібно робити з одягом після прання

Не кожен любить доглядати за одягом, але іноді прасувати доводиться через силу — наприклад, коли на роботі строгий дрес-код, і потрібно неодмінно виглядати «з голочки». Якщо ви не любите брати в руки праску і проводити по кілька годин щотижня за прасувальною дошкою, то скористайтеся порадами, які заощадять ваші нерви і час, інформує Ukr.Media.

Розвішуйте речі відразу ж після прання

У деяких пральних машинках є автоматичний режим "без складок", який допоможе швидше надати речам після прання потрібний вигляд. Можна також вибирати максимальну швидкість обертання центрифуги — так одяг виглядатиме краще. Але не для кожної тканини такий метод підходить. Та й в принципі зловживати не варто, адже одяг може швидше втратити первісний вигляд.

Після того як дістали речі з машинки, потрібно скоріше перенести їх на сушарку. Цей неймовірно простий крок допоможе уникнути прасування або значно полегшить його. Зробити тканину рівною навіть без праски можна за допомогою рушника, розміри якого перевищують розміри випраної речі. Злегка намочіть його у теплій воді і покладіть на рівну поверхню. Потім помістіть зверху ту річ, яку потрібно розгладити. Акуратно розтягніть тканину, розправивши вигини і складки. Після того як одяг висохне, повісьте його на плічка і обробіть теплим повітрям — наприклад, можна направити на нього фен.

Струсити і розправити

З постільною білизною справи йдуть особливо важко, тому що вона великого розміру. Постарайтеся максимально розправити її і обов'язково струсіть двічі — перед розвішуванням і після сушки. Так речі розправляться, і ймовірність, що на них залишаться складки, значно знизиться.

Якщо раптом заломи залишаться, найчастіше від них можна з легкістю позбутися за допомогою простого способу. Змочіть руки водою і акуратно розгладьте білизну або одяг долонями. Головне — руки повинні бути ідеально чистими, щоб на тканині не залишилися плями.

Вибирайте сушарку з товстими і широкими прутами, щоб на тканині було менше заломів.

Враховуйте тип тканини

Важливо правильно доглядати за кожним типом тканини. Речі з нейлону і поліестеру, а також одяг складного крою краще повісити на вішалки, а потім періодично знімати під час сушіння і акуратно струшувати. Якщо до виходу з дому залишилося трохи часу, то вологу річ можна надіти і походити в ній по квартирі. Так природним чином вона висохне швидше і стане гладкою.

Складайте по фасону

Після того як речі випрані і висушені, їх потрібно правильно прибрати в шафу. Перед тим як складати їх, важливо враховувати, де буде проходити складка. Більшість речей краще зберігати в рулонах, щоб потім не доводилося користуватися праскою — просто акуратно звертайте їх в валики.

Якщо ви терпіти не можете гладити, то намагайтеся купувати одяг з невеликим вмістом синтетики — тоді вона буде м'ятися рідше. Постарайтеся не віджимати білизну після прання, щоб запобігти появі заломів. Краще нехай вода стече самостійно. Ці прості правила допоможуть набагато рідше користуватися праскою, присвятивши заощаджений час іншим приємним заняттям.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *