Як позбутися від любовної залежності

У романтичних комедіях і ситкомах любов схожа на прекрасну квітку, навіть якщо вона болюча і пов'язана з численними труднощами. В реальності все далеко не так красиво. Дівчата чекають прекрасного принца на білому коні, але плутаються у власних емоціях і закохуються в не гідних цього прекрасного почуття чоловіків, які можуть катувати їх психологічно або навіть фізично. При цьому йти з таких стосунків завжди важко, особливо якщо пристрасть, закоханість і мрії про романтику міцно тримають у своїх обіймах. Але важко не означає неможливо, інформує Ukr.Media.

Це не єдиний випадок, коли дівчата страждають від любовної залежності. Нерозділене болісне кохання теж належить до цієї сфери, однак розлучитися з нею дещо простіше.

Якщо ваш предмет любові дійсно отруює вам існування, а ви не можете знайти сили, щоб порвати з ним, то є цілий ряд психологічних прийомів, щоб «відпустити» цю людину.

Просіть про допомогу

Не існує спеціальної служби з коротким номером начебто 03, яка допомагала б у випадку важких стосунків. А шкода. Якщо у вас любовна залежність, то це вже не жарти — тут знадобиться допомога. Розкажіть про свою непросту ситуацію близьким друзям, родичам або психологу. Варто заручитися їх підтримкою. Крім того, може допомогти гарна книга у цій темі і навіть розмова по гарячій лінії психологічної підтримки. Якщо вам важко зробити перший крок, то така підготовка обов'язково допоможе розгойдатися на нього.

Поставтеся до залежності серйозно

Любовна залежність — така ж серйозна психологічна проблема, як і сильний стрес або депресія. Це свого роду хвороба, яка потребує лікування. Так що будьте готові до того, що вам доведеться витратити на одужання певну кількість ресурсів: часу, сил і грошей. Можливо, вам доведеться зіткнутися з непередбаченими труднощами, але якщо ви будете чітко бачити перед собою головну мету, то все обов'язково вийде. А головна мета — повністю зцілитися від поганих стосунків і позбутися від хворобливої потреби в любові.

Знайдіть спосіб позбутися стресу

Проаналізуйте власне життя і складіть список всього, що допомагає вам розслабитися. Стрес під час догляду буде надзвичайно високий, так що його потрібно буде звести нанівець. Якщо у вас багато вільного часу, то продумайте, чим будете його займати, інакше при наявності «порожнього простору» ви заповните його непотрібними сумнівами й стражданнями.

Можливо, саме час пошукати собі нове хобі, зайнятися самоосвітою і вже нарешті піти в спортзал або на курси плетіння бамбукових кошиків, як ви давно збиралися.

Перестаньте відчувати себе жертвою

Якщо стосунки з іншою людиною не приносять бажаного задоволення, то це не привід звинувачувати її у всіх гріхах. Навіть якщо чоловік дійсно багато в чому винен. Як тільки ви ставите себе на місце жертви, так відразу потрапляєте в безодню нескінченної жалості до себе, з якої дуже важко вибратися назад. Це сумне і страшне місце, де гине все позитивне і розумне. Прийміть за аксіому, що ситуація склалась так просто тому, що непорозуміння трапляються, а не тому, що хтось у цьому винен.

Не грайте роль «спасителя»

Багато дівчат, починаючи спірні стосунки, щиро вірять, що людину можна змінити. Це дійсно можна, але лише потроху і протягом тривалого проміжку часу. Зовсім не так просто, як відресирувати собаку. Чи є у вас стільки часу, терпіння і бажання, а головне — чи варто воно того? До того ж кардинально змінити людину все одно не вдасться, так що якими б благими намірами ви не керувалися, план «порятунку душі» і зміни людини на краще все одно провалиться.

Станьте егоїсткою

Мабуть, тут треба поставити слово «егоїстка» у лапки. Ми не пропонуємо вам на повному серйозі йти у завзяті егоїсти і думати тільки про себе. Проте якщо у вас є схильність до любовної залежності, значить, бажання партнера для вас є переважними над власними. Чи треба вам це? Сконцентруйтеся краще на своїх бажаннях і потребах. Запишіть і проаналізуйте, що ви хочете від свого життя, від свого партнера і свого майбутнього. Зосередьтеся на виконанні саме вашої мрії і не намагайтеся пристосуватися до життєвих доріжок інших людей.

Діліться досвідом і прогресом

Обов'язково розповідайте про успіхи і особистий досвід іншим людям. Так ви ставите друк з підтвердженням факту на вашому життєвому шляху, повному сумнівів. Ведіть щоденник, спілкуйтеся на відповідних тематичних форумах, розповідайте кращим подругам про те, чого досягли. Можливо, ваш досвід допоможе іншим дівчатам впоратися з аналогічною ситуацією і подолати себе.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *