Як поводитися в Таїланді: поради туристам

Перед поїздкою на відпочинок ми завжди дуже ретельно вибираємо собі готель, складаємо список пам'яток, обов'язкових до відвідування, багато хто навіть вивчають список смачних місцевих страв. Але мало хто з нас задається питанням про правила етикету тієї чи іншої країни, інформує Ukr.Media.

Кожен рік Таїланд приймає мільйони гостей. Однак не всі знають, як потрібно себе правильно поводити, щоб не потрапити в незручне становище. Ми вирішили допомогти вам і зібрали 5 основних правил поведінки в «Країні 1000 усмішок».

Хай живе Король

Король і королівська родина для жителів Таїланду — це святе. Тому туристам не варто відгукуватися про осіб королівської крові нешанобливо, а також показувати пальцем на зображення короля. До речі, ці зображення ви побачите всюди: в готелях, магазинах і на вулиці. На грошових купюрах також зображений король, тому з купюрами слід звертатися дбайливо: не м'яти їх і не кидати на підлогу.

Питання політики з місцевими жителями краще не обговорювати: у Таїланді це не прийнято.

Відправляємося на екскурсію

Вирушаючи в поїздку до святинь Таїланду, ретельно продумайте ваш гардероб. Для відвідин храму краще вибрати одяг, що прикриває плечі і коліна.

На територію храму не пускають у взутті. Вам запропонують залишити його у спеціально відведеному для цього місці. Не чиніть опір — такі правила. Якщо гидливість ніяк не дає вам можливості ходити босоніж в громадському місці, можна взяти з собою шкарпетки — це не забороняється.

Вибираємо правильний одяг

Місцеві жителі дуже лояльно ставляться до туристів, і, швидше за все, вам ніхто не зробить зауваження, якщо ви раптом вирішите пройтися в гарному купальному костюмі від пляжу до готелю. Але погодьтеся, що дівчатам доречніше буде все ж накинути на себе парео або плаття, а чоловікам — футболку і шорти.

Вітаємо місцевих жителів правильно

В Азіатських країнах є особливий ритуал привітання, і Таїланд не є винятком. Місцеве привітання вимовляється як «вай», при цьому жителі Таїланду складають руки біля грудей долонями разом і кланяються. Глибина нахилу вкрай важлива: вона відображає статус людини. Тому порада туристам: не використовуйте «вай», щоб ненароком не образити людину. Англійського «hello» і кивка голови буде цілком достатньо.

Купуємо правильні сувеніри

Шопінг в Таїланді — це райське задоволення: від великої кількості недорогих екзотичних сувенірів і продуктів захоплює дух. Ви вже напевно спланували, що саме привезете з Таїланду в подарунок рідним і близьким, а також собі на пам'ять. Однак пам'ятайте, що існують обмеження на товари, які можна вивозити.

Наприклад, заборонений вивіз виробів з зображенням голови Будди. Тому лампи, килимки для ніг, амулети і квіткові горщики з головою божества краще не купувати. Замість них купіть щось корисне, наприклад, традиційні тайські спеції, синій тайський чай або кокосове масло.

Якщо ви прикупите на вивезення пару кілограмів незрівнянних тайських фруктів, то переконайтеся, що серед них немає дуріана. У літак з ним вас не пустять: вже дуже він специфічно пахне.

Погодьтеся, правила етикету в Таїланді не такі вже й складні. Дотримуючись їх, ви уникнете неприємних ситуацій і будете насолоджуватися усмішками місцевих жителів. І повірте, для вас цих усмішок буде дійсно тисяча.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *