Як навчитися сперечатися і відстоювати свою думку

Так виходить, що навіть люди, які проживають в одній країні, в одному місті, сильно відрізняються за своїм менталітетом і мають різні інтереси, інформує Ukr.Media.

Ось у разі збігу інтересів, люди починають об'єднуватися в спільноти зі зрозумілими їм цінностями і моральними нормами.

Але варто лише на крок відступити від цих кордонів, можна зіткнутися з представниками інших спільнот, і тоді в спілкуванні можливі шорсткості та навіть конфлікти.

Ось що думають про це експерти з психології.

Коло спілкування

Зрозуміло, що найближче коло спілкування людина вибудовує самостійно, лише іноді в ньому можуть з'явитися спільні друзі, наприклад колеги по роботі.

У своєму колі людина завжди знає, що і від кого можна очікувати в різних ситуаціях, та й загалом, друзі якщо і сваряться, то завжди швидко миряться.

І найголовніше, ви можете вимагати від них аргументовану відповідь на ваше пряме запитання, без криків і напруження емоцій.

Взаємодія з оточуючими

Тут все складніше, існують категорії людей, які мислять шаблонами і стереотипами, якщо вони в чомусь переконані на 100%, змістовний діалог з ними вести важко.

Важливо навчитися розуміти це вже з перших хвилин бесіди, і якщо ви зрозумієте, що розмовляєте зі "стіною", то або змініть стратегію бесіди, або перенесіть зустріч на інший день.

Емоційний вибух

Це те, чого не можна допускати в принципі. Важливо розуміти, що перехід на образи, погрози і закиди, це завжди ознака слабкості, і повна відсутність аргументів.

Якщо ваш співрозмовник ігнорує залізобетонні перевірені кілька разів аргументи, перемикаючи бесіду в площину припущень і ймовірностей, припиняйте бесіду.

Довести свою позицію і правоту в цьому разі не вдасться, перед вами людина, яка навіть коли зрозуміє, що неправа, продовжить із вами сперечатися.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *