Як навчитися гарно говорити: корисні поради

Гарне і грамотне мовлення — це те, без чого складно уявити успішну людину. Уміння викладати свої думки стане у нагоді вам не лише на роботі, але й у повсякденному житті, адже це додасть вам впевненості у собі і дозволить без зусиль вирішити будь-які проблеми. Ми підкажемо, як навчитися говорити гарно і правильно, інформує Ukr.Media.

Перші кроки

У першу чергу, вам потрібно усунути кілька помилок, які найчастіше зустрічаються у мовленні. Для цього запишіть свій публічний виступ або просто нараду з колегами на диктофон. Потім проаналізуйте свою промову за цими пунктами, щоб зрозуміти, над чим потрібно попрацювати:

Слова-паразити

Це зустрічається у мовленні більшості людей і не лише заважає сприйняттю, але й робить сказане "слабким", створюючи відчуття невпевненості у собі того, хто говорить. Паразитами можуть бути певні слова або вигуки, наприклад: "нуууу", "еммм" і т. д.

Занадто швидке мовлення

Часто темп стає дуже високим через хвилювання. Фрази виходять зім'ятими і не справляють ніякого враження на слухача. Намагайтеся усвідомлено контролювати швидкість своїх виступів, робіть невеликі паузи там, де це необхідно за змістом.

Нелогічні жести і дивна міміка

Щоб побачити себе з іншого боку, диктофона буде недостатньо. Виступ можна також записати на відео. А вдома, у спокійній обстановці, ви зможете побачити, наскільки ваші міміка і жести відповідають сказаному.

Погана дикція

Як навчитися правильно і гарно говорити? Дикція — це те, що абсолютно точно можна поліпшити за допомогою спеціальних вправ. Скоромовки і заняття з логопедом навіть в особливо запущених випадках вам обов'язково допоможуть.

Як розвинути мовлення і навчитися говорити гарно

Під час підготовки до публічного виступу або робочої зустрічі з клієнтом заздалегідь продумайте, що ви хочете сказати. Тут без ваших записів не обійтися. Підготуйте невеликі картки з ключовими словами — таким методом часто користуються американські студенти і не лише вони.

Як навчитися говорити гарно і грамотно? Якщо у вас є сумніви у правильності деяких наголосів і взагалі у мовних конструкціях, перевірте їх за допомогою онлайн-словника. Обов'язково варто уточнити значення слів, у використанні яких ви не впевнені.

Гарний публічний виступ не повинен бути нудним і занадто довгим. Щоб утримувати увагу слухачів, поставте глядачам кілька цікавих питань (наприклад, "Хто вже пробував це?") і попросіть учасників підняти руки. Вдалим доповненням до виступу може бути роздатковий матеріал, який містить інформацію з даної теми.

Як навчитися гарно говорити: вправи

Розвиток мовлення є актуальним не лише для дітей молодшого шкільного віку. Більшості дорослих теж не завадило б зайнятися цим питанням.

Знайти приклади, що надихають

Для цього можна послухати онлайн-лекції. Там ви обов'язково знайдете ораторів, які сподобаються. Проаналізуйте їх виступ і візьміть до уваги вдалі прийоми.

Більше читати

Чим багатшим буде ваш словниковий запас, тим яскравішим стане ваше мовлення! Під час підготовки до публічних виступів не забувайте користуватися словником синонімів, щоб позбутися від повторів у тексті.

Складати короткі оповідання

Як навчитися гарно говорити і викладати свої думки правильно? Оберіть п'ять довільних слів і спробуйте скласти за допомогою них невеликий зв'язний текст. Це відмінно тренує логіку і уяву!

Записати свій майбутній виступ на диктофон

Так ви зможете заздалегідь виправити можливі недоліки.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *