Як мотивувати дитину добре вчитися

Усвідомлення важливості навчання в будівництві власного майбутнього, на жаль, рідко приходить до нас у ранньому віці. Тому про те, щоб дитина охоче і продуктивно навчалася, доводиться дбати батькам. І зробити це буває досить непросто, якщо маленька людина абсолютно не мотивована вчитися. Тоді починаються скарги вчителів, погані оцінки та нервування батьків. Адже вони просто не знають, як вирішити проблему і пробудити допитливість свого чада, інформує Ukr.Media.

Способи зробити це є, але для того, щоб їх ефективно застосовувати, варто зрозуміти глибинні причини небажання вчитися. Як мотивувати дитину на отримання знань?

Не підміняти внутрішню мотивацію зовнішньою

Нерідко в тому, що дитина не хоче вчитися, є велика частка батьківської провини. Адже спочатку всі діти допитливі і навчаються із задоволенням. Потім батьки, бажаючи виростити генія починають пропонувати угоду. Наприклад, зводити дитину в аквапарк, купити іграшку або дати гроші на кишенькові витрати. І спочатку цей тип мотивації фактично працює. Ось тільки характер зацікавленості дитини зовсім не той, що хотілося б батькам.

Її інтерес лежить не в пізнавальній сфері, а в бажанні отримати нагороду. За таких умов дитина буде шукати найпростіший і навіть обманний спосіб виконання завдання. А це не призведе до більшої ерудованості або творчого розвитку вже точно. Тому вкрай важливо батькам зберегти внутрішню мотивацію, коли інтерес до навчання малюка викликаний самим предметом.

З'ясувати причини, чому дитина відмовляється вчитися

Дитяча мотивація — річ тендітна, яка дуже легко руйнується під дорослим напором. Якщо батьки використовують погрози, шантаж, обіцянки, нагороди, занижують самооцінку і постійно вимагають високого результату, це неминуче призведе до зворотної реакції. Незріла психіка просто не витримає такого гніту, і результат буде протилежним — дитина почне уникати всього, що пов'язане з навчанням.

А також причиною відсутності мотивації до навчання може стати банальна втома. Якщо, наприклад, крім школи та домашніх завдань на учневі висить кілька секцій і курс англійської мови. Тому в гонитві за навчальним результатом важливо враховувати й здатності конкретної дитини, і її характер, і психічну організацію, і навіть умови, у яких вона вчиться. Адже часто буває і така ситуація, коли дитина не хоче повертатися до школи через булінг в колективі або негативне ставлення з боку вчителя.

Грамотно внутрішньо мотивувати дитину

Щоб розбудити інтерес дитини до предмета вивчення, важливо виконати ключову умову. Дитина повинна відчувати себе повноцінним учасником процесу, до думок і почуттів якого прислухаються, а не ігнорують. Якщо їй з якихось причин нецікавий або складний конкретний предмет, його можна спробувати вивчати, скомпонувавши з поточними щирими захопленнями.

Скажімо, дитина любить певні фільми, але ненавидить англійську. Можна пояснити, що справжній сенс того, про що говорять його улюблені герої, можна зрозуміти тільки мовою оригіналу. Тоді можна використовувати спеціальну програму вивчення мови в процесі перегляду фільму.

Гра як форма навчання

Цей метод працює дуже добре, якщо мова йде про маленьких дітей. Для них ігрова діяльність є природною і ключовою. Організація тестів, тренінгів, ігрових змагань між командами може стати тим сірником, який підпалить інтерес до предмета. Особливо в тих випадках, коли причиною його згасання стала сувора або невідповідна учневі система оцінки, прийнята в школах. Коли мова йде про гру, слід якраз уникати жорстких оцінок і вимог щодо результату. Варто робити акцент не на оцінку, а на пізнавальну діяльність.

Бесіди по душах

Щоб мотивувати дитину, вкрай важливо підтримувати з нею емоційний контакт. Це стосується і вчителів, але насамперед, звичайно, батьків. Не варто примушувати дитину робити уроки, якщо вона втомилася або чимось засмучена. Дайте їй відпочити, розпитайте, що її хвилює, які у дитини стосунки з вчителями та однокласниками, що відбулося впродовж минулого навчального дня. Це дозволить чітко відстежувати ситуацію і швидко виявляти причини неуспішності.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *