Як допомогти подрузі, коли вона переживає стрес

Важко дивитися, як друзі переживають важкі часи. У такі моменти люди часто відчувають сором за те, що у них все добре, і шкодують, що не в силах вплинути на ситуацію. І нехай ви не можете зробити так, щоб у близьких завжди все було в порядку, у ваших силах підтримати їх, коли вони переживають стрес. Розповімо, як це зробити, інформує Ukr.Media.

Візуалізуйте разом

Створення дошки візуалізації — хороший спосіб привести думки в порядок, заспокоїтися і визначитись з пріоритетами. Знайдіть побільше старих журналів, аркуш ватману (дошка з магнітами або холодильник теж підійдуть) та запропонуйте другові розважитися.

Шукайте серед ілюстрацій метафори все, про що він турбується. Придумуйте рішення або план дій з кожної проблемі. Іноді досить просто побачити все, що вас турбує, на одному аркуші, щоб розібратися в ситуації.

Слухайте

Якщо у вашого друга чи подруги екстравертний тип особистості, можливо, їм необхідно висловити свої переживання вголос, щоб знайти рішення. Все, що потрібно від вас в такій ситуації, — бути уважним, залученим слухачем. Піддакувати в потрібних місцях, показувати, що ви на боці друга чи подруги. З конкретними порадами краще бути акуратніше, ми вже розповідали, чому вони часто бувають поганими.

Організуйте чаювання

Гарним супроводом для дружньої бесіди стане заспокійливий чай на травах. Наприклад, доведено, що ромашковий чай пов'язується з тими ж рецепторами мозку, що й препарат валіум. Зрозуміло, ефект від трав не такий потужний, як від транквілізаторів, але і шкоди немає. Зробіть заспокійливі чайні церемонії регулярними, з часом трав'яні настої допоможуть зменшити тривожність.

Практикуйте дихальні техніки

Дихальну гімнастику часто рекомендують як спосіб впоратися зі стресом, однак нею займатися поодинці хоче і може не кожен. Вивчіть кілька технік і запропонуйте другові попрактикувати їх разом. Почніть першими, і друг або подруга переконаються, що це не така вже дурна ідея.

Одна з найпростіших вправ: дихання 4-7-8. Повністю видихніть повітря через рот, потім вдихніть на чотири рахунки. Затримайте подих на 7 рахунків, а потім видихніть, рахуючи до 8. Декілька повторів достатньо, щоб прийти в себе.

Дізнайтеся, чим ви можете допомогти

Занепокоєння часто виникає, коли людина втрачає контроль над своїм життям. Через зміни, додаткові обов'язки або втому їй починає здаватися, що вона не справляється зі своєю роллю.

Ефективною підтримкою в такому випадку буде конкретна допомога. Запропонуйте звичайні побутові послуги: посидіти з дитиною, з'їздити кудись по справах подруги або допомогти з організацією, якщо мова йде про майбутню важливу подію. Нехай ця допомога буде здаватися незначною, головне, що ви візьмете на себе частину проблем і допоможеш=те подрузі розвантажити голову від дрібниць і зосередитися на більш важливих речах.

Придумайте заняття

Іноді стрес виникає з протилежної причини: не від дикої зайнятості, а від великої кількості вільного часу. Людина починає більше зациклюватися на ситуаціях, на які вона не в силах вплинути. Або чогось чекає, і занепокоєння про це не дає їй нормально жити.

В цьому випадку можна спробувати захопити друга якимось новим заняттям. Попросіть про допомогу: організувати вечірку, вибрати вбрання, запропонуйте зайнятися волонтерством. Залучіть його до свого ремонту, переїзду, толоки — фізична активність здорово допомагає відволіктися від нав'язливих думок.

Створіть «коробку підтримки»

Якщо ви з подругою знаходитеся в різних містах або у вас просто немає можливості часто бачитися, проявіть турботу з допомогою «коробки підтримки». Покладіть туди все, що любить ваша подруга, що допомагає їй розслабитися, і що дасть привід позалицятися за собою. Це може бути книга про боротьбу зі стресом, аромасвічки, які-небудь ласощі, набір масок для обличчя. Додайте до них записку зі словами вдячності і компліментами.

Допоможіть знайти професійну допомогу

Іноді звичних побутових методів боротьби зі стресом недостатньо. Якщо тривожність стає хронічною, заважає нормально жити і варіант «відпочити і відволіктися» не приносить відчутного полегшення, це привід звернутися за професійною допомогою. Вивчіть тему і зробіть добірку книг або статей для натхнення. Знайдіть фахівців у цій галузі у вашому місті з груповими тренінгами (на який ви з подругою можете піти удвох) або індивідуальними консультаціями. Дізнайтеся поради професіоналів зі світовим ім'ям, досвід інших людей, які борються зі стресом.

Покажіть подрузі, що звертатися за допомогою у такій ситуації нормально, і їй не потрібно приховувати і ігнорувати свій стан.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *