Фріганізм: що це за рух і чому він такий популярний в Європі

Останнім часом все більшої популярності набуває рух під назвою «фріганізм». Це слово американського походження і в перекладі означає "вільний, безкоштовний". Треба сказати, що з кожним днем фріганів стає все більше і більше по всьому світу. Сьогодні рух просто захлеснув Європу, інформує Ukr.Media.

Можна сказати, що «фріганізм» заперечує споживацтво. Його прихильники вважають, що треба мінімізувати ресурси, споживані людьми. Тому їжу та інші матеріальні блага "фрігани" беруть на сміттєвих звалищах, а також в контейнерах, розташованих від магазинів.

Можна подумати, що люди, які беруть участь в новій течії — це звичайні жебраки. Тільки насправді це не так. "Фрігани" не беруть зіпсовану їжу. Багато магазинів позбавляються продукції, яка ось-ось буде прострочена. Буває і таке, що продукція опинилася на звалищі через те, що її просто забракували і не пустили в продаж. Терміни придатності у таких продуктів закінчуються через 1-2 дні. Крім того, часто в сміттєвий контейнер відправляються овочі та фрукти, у яких не дуже привабливий зовнішній вигляд. Все це і вживають прихильники руху, вважаючи, що тим самим вони зможуть вирішити багато проблем у світі, а також привернути увагу до цих проблем інших людей.

Проблема

 • Кількість людей на планеті невблаганно зростає. Разом із цим збільшується кількість споживаних товарів. Деякі продукти, а також одяг виявляються викинутими просто через те, що вони не стали в нагоді людині. "Фрігани" хочуть показати всю бездумність і нерозумність таких покупок. Тому одним з девізів "фриганізму" є слова — "покупки треба робити обдумано".
 • Своїм ощадливим ставленням до їжі прихильники руху хочуть показати, що їжа — це не те, що можна так безжально викидати. На планеті голодують мільйони людей. Тому бездумно не можна ставитися до їжі. Забувати про це непробачно.
 • "Фрігани" вважають, що дбайливе ставлення до харчових продуктів та інших матеріальних благ допоможе багато в чому вирішити проблему забруднення навколишнього середовища.
 • "Фріганізм" — це спосіб протистояти безконтрольному споживанню продовольчих і промислових товарів.
 • Що стосується того, чи варто приєднатися до руху «фріганів», то це кожна людина вирішує для себе сама. Все тому, що, попри всі благородні мотиви «фріганізму», не кожна людина зможе брати продукти зі сміттєвих контейнерів.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *