Дві крайності в любові – нав’язливість і недовіра

Якщо ви один з тих людей, які звикли всюди шукати таємний сенс, не довіряючи ні очам, ні словам, ні серцю, – ця стаття для вас. Ми поговоримо про дві крайнощі у відносинах, які, швидше за все, вам знайомі: звичка бачити інтерес там, де його немає («вона уникає мене, тому що любить!), як і повне знецінення почуттів люблячого людини («та він усе вигадує, не можу я сподобатися», «це був поцілунок з жалю, мене хотіли підбадьорити»), інформує Ukr.Media.

Звідки береться це недовіра до слів і вчинків людей? Чому нам так важко повірити в те, що ми можемо бути комусь цікавими? Причина на поверхні – це звичка дивитися на людину через проекцію власних ілюзій. Популярними словами: «Обдурити мене не важко, я сам обманюватися радий!» Щоб перестати всюди бачити неіснуючий інтерес до себе або сумніватися в щирості почуттів небайдужої до вас людини, пропонуємо зазирнути в себе і пошукати психологічні блоки, які спотворюють реальну картину світу. Що заважає вам побачити реальність такою, якою вона є?

Нав'язливість і недовіра в стосунках – коріння проблеми

Звичка додумувати за іншого

Чоловік нічого не говорив, але ви уявили себе Шерлоком Холмсом, якому видніші мотиви і почуття інших людей: «Він любить, просто соромиться». «Вона прикидається байдужою, щоб міцніше мене зачепити…» «Так не може він мене хотіти, я страшна!» Не квапте події, не вирішуйте за іншу людину, не створюйте мильних бульбашок. Навіть якщо з вами грають, рано чи пізно людина розколеться – і тоді можна буде робити реальні висновки.

Розбіжність очікувань

Якщо вам прямо говорять про кохання і бажання бути разом, а ви не вірите – вся справа в невиправданих очікуваннях. Подумайте, що конкретно вас не влаштовує в симпатії партнера? Може, він не так її виявляє, ви хотіли б чогось більшого – бурі, пристрасті, романтики? Або подарунків і квітів, яких людина не купує? Не треба маніпулювати словами «доведи, що я тобі не вірю»: він не винен, що ви намалювали ідеальну картинку і не хочете відходити від протоколу. Закоханість не зобов'язує нас ставати зручними, якщо ви чекаєте саме цього – готуйтеся провести старість на самоті.

Тиск, використання «щипців»

Спочатку ви плакалися партнеру в жилетку, що хочете квітів, поїздку на море і любов до гробу, а коли вам це запропонували – розцінили як подарунок «подачку»? В цьому і проблема. Ви звикли добиватися свого сльозами, капризами, скаргами або ниттям, після чого важко повірити в щирість намірів партнера, раптом він просто хотів вас «заткнути»? Паралельно хочеться, щоб він сам «здогадувався», а не доводилося у всьому його направляти. Наша порада – якщо втомилися розгадувати ребуси, припиніть загадувати загадки, не тягніть з нього щипцями любов. Скажіть про своє бажання прямо, один раз. І чекайте. Люблячий почує. А якщо люблять не так вже сильно… це теж не привід впадати істерику. Дайте людині дозріти або йдіть далі.

Поспіх, невміння чекати відповідних кроків

Ще одна причина зайвої нав'язливості у відносинах – звичка робити кроки без оглядки на відповідну реакцію людини: ви закинули вудку, а там не клює, на що ви ще раз закинете вудку і ще, ніяк не реагуючи на відсутність улову. Зрозумійте, відносини – це не монолог, а діалог. Зробили один крок назустріч – почекайте відповідного кроку. Якщо з тієї сторони мовчать, не йдіть далі, не втрачайте голову, не злітайте з котушок! У всьому повинна бути взаємність.

Спотворення в сприйнятті тому й відбуваються, що ми не хочемо миритися з реальністю, нам хочеться більше, ніж ми маємо зараз. Тому і включається збій програми: «він любить, просто не може сказати» або «не вірю в його почуття без колечка і серенад». Боротися з спотвореннями легко, якщо взяти червону таблетку реальності: нас не люблять або не люблять так сильно, як нам того хочеться. Тільки звикшись з цією думкою, можна спробувати щось змінити, покращити. Ну а поки ми під владою ілюзій, ми маріонетки в руках долі, які ні за що не відповідають. Подумайте, чи підходить вам така роль?

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *