Дослідження вчених: колір очей може розповісти про вас багато цікавого

Згідно дослідникам з Делаверського університету, «Колір очей — це не проста генетична особливість. Насправді, колір очей визначається варіацією декількох різних генів і взаємовідношенням між ними. Через це існує ймовірність, що у блакитнооких батьків народяться кароокі діти, інформує UkrMedia.

Незважаючи на те, що людям вдалося успішно розшифрувати геном людини, подібних «взаємозв'язків» може існувати безліч, і багато з них незрозумілі.

Ось 5 прикладів того, що саме колір очей може розповісти про характер людини

Світлі очі: ви любите суперництво

Під час одного з досліджень, в якому взяло участь 336 осіб, австралійські вчені опитали чистокровних європейців з метою вивчити їх риси характеру. Учасникам опитування необхідно було відповісти на такі заяви: «Поруч зі мною інші відчувають себе комфортно», « я вважаю себе уважним, який до всіх ставитися з добротою», а також запропонувати свою асоціацію зі словами доброзичливість, щедрість і співчуття.

Проаналізувавши результати опитування, вчені прийшли до висновку, що люди зі світлими очима ( блакитними або світло-зеленими) люблять суперництво і є менш поступливими.

Світлі очі: ризик розвитку вітіліго у вас більш низький

Вітіліго — це аутоімунне захворювання, при якому шкіра втрачає пігментацію. Певні ділянки шкіри, а також в деяких випадках волосся, сітківка очей і слизові оболонки втрачають колір.

Вчені з медичної школи університету Колорадо провели дослідження, під час якого виявили, що з 3000 людей з вітіліго тільки у 27% були блакитні або зелені очі. Існує також зв'язок між вітіліго та іншими захворюваннями, такими як діабет першого типу, вовчак і захворювання щитовидної залози.

Темні очі: ви менше вживаєте алкоголь

«Люди зі світлими очима більше п'ють, це незаперечний висновок дослідження», заявляє Крістофер Квін, лікар-офтальмолог і член американської оптометрический асоціації. Але як і чому?

Доктор Квін говорив про опитування, проведене дослідниками з університету штату Джорджія. В опитуванні взяло участь 12000 чоловік (чоловіки і жінки). Дослідники заявили, що виявили зв'язок між кольором очей і споживанням алкоголю.»

Вчені уточнюють, що подібний зв'язок найімовірніше з'являється внаслідок більшої чутливості до алкоголю, а також зв'язком між лімбічною системою головного мозку, що відповідає за емоції і колір очей.

Темні очі: ви більш надійні

В журналі PLOS ONE були опубліковані результати дослідження, під час якого 238 добровольців попросили визначити надійність людини по її кольору очей. «У кольору очей був значний ефект», уточнюють автори. Тим не менш, вони також уточнили, що були не до кінця впевнені, чи вплинули інші риси обличчя — підборіддя, щелепа, брови і т. д. — на результати дослідження.

Дослідники прийшли до висновку, що «не карі очі самі по собі втовкмачували людям довіру, а скоріше риси особи, що асоціюються з темними очима. Такі риси, як: великі очі, великий рот і широке підборіддя вселяють людям довіру, згідно авторам.

Темні очі: у вас менше шансів мати проблеми із зором

Згідно з результатами дослідження, опублікованих в журналі Clinical and Experimental Ophthalmology, у людей зі світлими очима в 2 рази вища ймовірність розвитку макулярної дегенерації, ніж у людей з більш темними очима. Макулярна дегенерація — це захворювання, при якому порушується центральний зір.

Згідно з офтальмологами, так відбувається тому, що темна райдужна оболонка ефективніше блокує ультрафіолетове випромінювання, ніж світла. Ультрафіолетове випромінювання також тягне за собою ризик та інших захворювань, пов'язаних із зором, включаючи прогресуючі погіршення зору при старінні.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *