Декілька причин поміняти мегаполіс на маленьке містечко

Напевно, у кожного з нас у близькому колі спілкування є людина, яка переїхала на постійне місце проживання в Київ чи інше велике місто України. Це зрозуміло і логічно, цьому ніхто не дивується. А от є ситуації, коли відбувається зворотне, і людина змінює велике місто на передмістя, зустрічаються рідше. Здавалося б, велике місто – це і різноманітність у виборі роботи, і упорядковані парки, і хороші дороги, та якісна освіта для дітей, і кращі музеї, виставки і театри, і медицина більш високого рівня, інформує Ukr.Media.

А що ж хорошого в приміському житті? Давайте дізнаємося більш детально.

Велика економія часу

Життя в маленькому місті – це маленькі відстані від будинку до роботи, крокова доступність дитячих садів і шкіл, можливість за півгодини добратися майже в будь-яку точку. Це також відсутність пробок на дорогах, в яких городянин проводить багато часу щодня. Вивільняючи годину-дві на кожен день, ви можете присвятити їх своїй улюбленій справі, сім'ї та дітям. Це розкіш, яку не завжди може собі дозволити зайнятий на роботі городянин.

Поліпшення житлових умов

Після переїзду з мегаполісу в менше містечко можна дозволити собі нарешті купити своє житло, а не тулитися на знімних квартирах. Придбати великий будинок або більш простору квартиру не проблема: ціни на житло в маленьких містечках в рази відрізняються в меншу сторону.

Хороша екологія

Вихлопних газів, які ви раніше вдихали, стоячи в тих же пробках по дорозі з роботи і на роботу, тут набагато менше. Крім того, у невеликих поселеннях рідко бувають великі промислові підприємства, які роблять викиди в атмосферу. Принаймні, ви самі будете робити вибір на користь того чи іншого місця проживання і в силах контролювати це. Ще один приємний момент: невеликі міста і, тим більше, села завжди сусідять з лісами і полями, тому якість повітря набагато вища, а можливостей для корисного відпочинку на природі – більше.

Простір і природа

Продовжуючи тему природних багатств, зупинимося на неодмінних атрибутах проживання далеко від великого міста – річках, озерах і лісах. Так, тут немає упорядкованих парків, зате є екологічно чисті водойми, де можна купатися влітку, і ліси, в яких ростуть гриби та ягоди. Гуляти на природі, вдихаючи аромат трав і листя, – задоволення, яке однозначно з лишком окупить всі мінуси переїзду в селище або містечко.

Кар'єрний ріст

Якщо ви найменше очікували побачити серед переваг переїзду з великого міста кар'єрне зростання, то згадайте слова Цезаря, який точно знав толк в побудові кар'єри: «Краще бути першим у провінції, ніж другим у Римі». Тема професійного розвитку в невеликих містечках дуже актуальна для лікарів і вчителів, яких місцева влада охоче запрошує у сільські поселення. Тим, хто погодиться проміняти мегаполіс на маленьке містечко або село, буде гарантовано житло за рахунок держави, робоче місце, пільги, дотації та інші переваги. Але якщо ви працюєте не в медицині і не в освіті, засмучуватися не варто. Досвід практично будь-якої роботи у великому місті допоможе вам, як фахівцю, претендувати на більш високу посаду в менших містах.

Екологічно чисті і якісні продукти

Оселившись на землі, люди неодмінно облаштовують свій город. Але навіть прийнявши рішення не займатися городництвом самостійно, в невеликому місті ви точно будете забезпечені якісним медом, овочами і фруктами з сусідських грядок. Недарма ж кажуть:

«Кращі овочі – це ті, які видно з вашого вікна».

Щасливе дитинство

У невеликому містечку чи селі організувати щасливе дитинство – це просто і природно. Діти більше спілкуються між собою, менше використовують гаджети або обходяться зовсім без них. Влітку ніхто не сидить вдома, так і взимку знайти безпечну гірку для катання на санчатах далеко від жвавої траси набагато простіше, ніж у великому місті. Те, що влітку було природним басейном, – озеро або річка, – взимку перетворюється на ковзанку.

Дітей у невеликих поселеннях в принципі менше. Може здатися, що це погано – менший вибір, з ким дружити. Насправді від цього компанії дітвори стають тільки згуртовані. А ще в невеликих містах, як правило, немає черг в дитячі садки, а в школах – маленькі класи, тому кожній дитині вчитель може приділити більше уваги.

Друзі – нові та старі

У невеликих містах всі один одного знають, тому розвинена взаємодопомога. В таких обставинах ваші нові друзі завжди допоможуть у важких ситуаціях, підкажуть, як краще вчинити, до кого звернутися. А ще можна не втрачати зв'язок зі старими друзями. В допомогу – сучасні технології для спілкування на кшталт мобільного телефону. До речі, сучасний напрям відпочинку – екотуризм – мало кого залишить байдужим. Для нас це – спогади про щасливе дитинство в селі у бабусі, безцінні хвилини відпочинку на природі, можливість розслабитися і зняти стрес. Якщо ви запросите в такий «тур» ваших міських друзів, вони напевно будуть у захваті.

Нова розстановка пріоритетів

У великих містах статусні предмети гардеробу, автомобілі, аксесуари відіграють велику роль. На це витрачається багато грошей, беруться кредити, і все – заради того, щоб справити враження про себе, як про успішну і процвітаючу людину. В селі, стоячи на березі річки або розгрібаючи лопатою замети, розумієш, що все це тут не грає ніякої ролі. Ніхто не запитає бренд тілогрійки і калош, ніхто не стане «фиркати», якщо ваші колготки дуже щільні.

Відсутність гонки за престижем економить не тільки гроші, але і багато внутрішніх ресурсів. Замість того, щоб переживати через відсутність нового смартфону або квитків на «модну» постановку, ви почнете цінувати в речах і, що ще важливіше, у людях те, що дійсно цінне. Єдине, на що тут варто вкладати гроші і звертати увагу при покупці – це якість речі: прохідність машини, довговічність взуття, здатність одягу зігріти в мороз. По-іншому ви почнете сприймати і оточуючих людей, навчитеся дивитися не на зовнішні атрибути, а на душевні якості.

Унікальні хобі

Деякі хобі можливо реалізувати лише на природі. Наприклад, любов до коней, верхової їзди. У місті ви зможете хіба що іноді вибиратися на іподром, де в тісних клітках знемагають коні, позбавлені щастя бігати на волі. На природі ж ви зможете насолоджуватися їздою верхи скільки завгодно, без погодинної оплати, до обопільного задоволення наїзника і скакуна.

Можете спробувати розведення голубів, як в улюбленому радянському фільмі «Любов і голуби». Можна також влаштувати розплідник для собак – з великою територією і просторими вольєрами. А як щодо квітникарства або ландшафтного дизайну? Тут ваша творча думка не буде обмежена парою квадратних метрів біля під'їзду або шістьма сотками на дачі. Можливо, те, що ви спробуєте як хобі, пізніше стане вашим призначенням, без якого ви вже не будете мислити своє щастя.

Усвідомлений переїзд за межі великого міста – це можливість почати життя знову, так, як подобається саме вам, без оглядки на чужі «треба» і «повинен». Нехай прийняте рішення допоможе вам і вашим близьким знайти довгоочікуване щастя!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *