Декілька цікавих фактів про рафлезію -найбільшу квітку у світі

  • Рафлезія Арнольда – вид рослин-паразитів з роду Рафлезія. Цей екзотичний вид можна зустріти на островах Суматра і Калімантан. Рафлезія цвіте одиночними червонувато-коричневими квітами, які вважаються одними з найбільших у світі : їх діаметр 60-100 см, товщина пелюсток – 3 см, а загальна маса – до 8 кг. Навіть якщо вас занесло в Суматру або в Калімантан, відшукати рафлезію буде важко – вона цвіте лише кілька днів.
  • Рафлезія Арнольда в народі називається трупної лілією : справа в тому, що рослина має характерний запах гниючого м'яса. Цей аромат приваблює комах, основний запилювач – лісова муха.
  • Трупна лілія не має вираженого стебла, листків і коренів : рослина-паразит отримує всі поживні речовини організму від свого господара: найчастіше це ліани із сімейства Виноградові.

  • Трупна лілія була відкрита рівно 200 років тому, в 1818 році на острові Суматра місцевим провідником, який працював з британським лікарем Джозефом Арнольдом, і була названа на честь офіцера Томаса Раффлза, який очолював експедицію. Через 2 тижні після відкриття Арнольд Джозеф помер від тропічної малярії.

  • Рафлезія – це дуже рідкісна рослина, яка перебуває на межі зникнення. Це пов'язано з вирубкою лісів і особливостями самої трупної лілії. Як вже було зазначено, вони цвітуть лише кілька днів; при цьому чоловічі квіти повинні знаходитися поряд з жіночими, розпуститися в один і теж час, щоб мухи могли перенести пилок.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *