Цікава генетика: риси, які дитина може успадкувати від своїх батьків

Генетика по праву вважається однією з найбільш важких медико-біологічних дисциплін. Незважаючи на серйозні досягнення людства в області науково-технічного прогресу, про гени ми все ще знаємо порівняно мало. Останні медичні дослідження говорять про те, що гени регулюють буквально кожен аспект нашої життєдіяльності: від схильності до тих чи інших захворювань до поведінкових реакцій. І на своїх батьків ми схожі зовсім неспроста: гени і сюди "доклали руку". Давайте дізнаємося, які риси дитина може успадкувати від своїх мами і тата, інформує Ukr.Media.

Колір очей

Мабуть, це питання майбутні батьки обговорюють найчастіше. З упевненістю сказати, яким буде колір очей малюка, неможливо, проте можна припустити. Отже, прояв того чи іншого кольору очей, як і будь-якої іншої характеристики нашого організму, визначається домінантними і рецесивними генами. Найчастіше темні відтінки (коричневий, темно-коричневий) обумовлені домінантними генами, а світлі (наприклад, блакитний) – рецесивними. Якщо у вас і вашого партнера очі карі, то у дитини є всі шанси успадкувати саме цей колір. Однак не сильно дивуйтеся, якщо у вас народиться блакитноокий малюк.

Колір волосся

Тут схожа ситуація. Темний колір волосся визначається домінантними генами, а світлий – рецесивними. Ці гени регулюють функціональну активність меланоцитів (клітини, що виробляють пігмент меланін, який і зумовлює той чи інший колір волосся). Чим більше еумеланіна будуть продукувати клітини, тим темніше буде волосся у дитини. А ось при наявності великої кількості феомеланіна волосся цілком можуть змінити колір в рудий. У темноволосих батьків з невеликою часткою ймовірності може народитися дитина-блондин, а ось зворотна ситуація практично неможлива.

Усмішка

Розмір зубів і форма щелепи також є генетично зумовленими, і дитина може успадкувати ці анатомічні особливості від кожного з батьків. Існує думка, що уссмішку малюк отримує від батька. І це неспроста: сучасні дослідження говорять про те, що гени батька виявляються більш активними, ніж гени матері. Однак у даній особливості існує і негативна сторона: наявність у батька щелепно-лицьових патологій і аномалій розвитку також збільшує ймовірність їх виникнення у дитини.

Зріст

Поглянувши на більшість сімей, можна зробити цілком логічний висновок про те, що діти успадковують зріст від своїх батьків. Дійсно, генетичний фактор тут відіграє вагому роль, проте необхідні подальші наукові підтвердження. Зокрема, дослідження, опубліковане в журналі "Nature", виявило понад 700 генетичних послідовностей, які більшою або меншою мірою впливають на зріст людини.

Будова вушної раковини

Величина і форма вушної раковини – один з найбільш явних генетично успадкованих ознак людини. У дітей практично не буває великих вух, якщо у батьків малі вуха, і навпаки. Найчастіше форма вушної раковини хлопчика схожа на татову. Про це знали ще задовго до появи генетики, а зіставлення цих частин тіла навіть було своєрідним тестом на батьківство.

Таким чином, можна з упевненістю сказати, що діти і правда є нашими маленькими копіями. Генетика відіграє величезну роль у сьогоденні і майбутньому будь-якої людини. Пам'ятайте, що в процесі планування вагітності необхідно обов'язково пройти генетичне обстеження

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *