Цифри в телефонному номері, які повинні насторожити під час відповіді чи дзвінка

Які небезпеки таїть телефонний номер? Буквально якихось 20 років тому, коли не було мобільників, за номером можна було дізнатися навіть район, в якому знаходиться абонент, інформує Ukr.Media.

Зараз все змінилося, вся телефонія працює через інтернет, але є кілька ознак, що насторожують, за якими можна зрозуміти чи варто приймати вхідний виклик.

Перші цифри після знака + (плюс)

Це є код країни. Найчастіше це три цифри, але буває одна, дві та чотири, наприклад +49 (Німеччина). Україні належить код +380.

Висновок: дзвінок на номер, у якого перші три цифри відрізняється від +380, тарифікуватиметься за правилами міжнародного зв'язку. Приймати дзвінки з таких номерів можна, але обережно, якщо у вас є будь-які справи або родичі в інших країнах.

Стаціонарні телефони Києва

+380 (44). З таких номерів дуже люблять дзвонити спамери. Якщо ви не живете у Києві чи області і вам надходять такі дзвінки, то з ймовірністю 99% це буде небажаний дзвінок. Якщо ви в Києві і вам дзвонять з цих номерів, то, можливо, дзвінок надходить від будь-яких державних органів.

Після цифр +380 перші 2-4 цифри означають код регіону. Мобільні оператори мають такі коди Vodafone: +380 50, +380 66, +380 95, +380 99, Київстар: +380 67, +380 68, +380 96, +380 97, +380 98, Lifecell: +380 63, +380 73, +380 93.

Короткі номери

Телефонувати на короткі номери потрібно з особливою обережністю і лише в тому разі, якщо ви впевнені, що номер належить великій організації, яка може дозволити собі такий номер. Зазвичай, це банки та мобільні оператори. Більшість коротких номерів є для отримання будь-якої платної інформації або підписки. Завжди перевіряйте номер у пошуковій системі, якщо вам потрібно зателефонувати або відправити SMS.

Номер не визначено

Не варто взагалі брати трубку, якщо номер не визначений. Можливо, той, хто телефонує, переслідує якісь цілі, приховуючи свій номер. У будь-якому випадку, якщо замовити деталізацію в особистому кабінеті оператора, з ймовірністю в 99% номер ви побачите. Тільки сучасна IP телефонія влаштована так, що номер може бути будь-яким, а фізично абонент може перебувати в будь-якій точці земної кулі.

+380 800

Цей номер є безкоштовним для дзвінка по Україні. Також з нього можуть дзвонити компанії та навіть приходити спам.

Дзвінки з месенджерів

Номер може бути абсолютно будь-яким. Зазвичай, через месенджер дзвонять рекламники та шахраї, якщо номер вам невідомий, то трубку не варто брати.

Порада

Використовуйте спеціальні програми: "Не бери слухавку, Хто телефонує, Не дзвони мені". Для їх встановлення достатньо ввести в пошуковий рядок магазину додатків фразу "не бери трубку" і методом наукового тику вибрати потрібну програму.

Загальна рекомендація, не брати трубку, якщо номер вам не знайомий. У випадку, якщо вам телефонує реальна людина, то швидше за все вона зателефонує ще раз з цього ж номера (у компаній останні цифри змінюються) або напише вам за допомогою месенджера / SMS-повідомлення.

У США вже давно ніхто нікому не телефонує, навіть за оголошеннями — там прийнято писати спочатку повідомлення, щоб не гаяти часу. Людина прочитає повідомлення і сама передзвонить за номером.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *