Ці ознаки говорять що ваші друзі лише тягнуть вас на дно

Є такі друзі, які, начебто, завжди поруч. Але замість того, щоб підтримувати і надихати, вони тільки тягнуть вас вниз. Якщо помітили наступні п'ять ознак в навколишніх вас людях, то, можливо, вони вже давно не приносять нічого хорошого, інформує Ukr.Media.

Їм нічого не потрібно у житті

Якщо у вас є друзі, які живуть без будь-яких цілей та амбіцій, потрібно бути напоготові. Це може бути небезпечно для вас, тому що їхня байдужість і бездіяльність можуть почати впливати і на власне сприйняття життя. Звичайно, навіщо мучити себе і виходити із зони комфорту, коли всі довкола пливуть за течією. Замість того, щоб бути джерелом мотивації та підтримки, такі "друзі" виявляються гальмом для вашого зростання.

Ви постійно підлаштовуєтеся під них

Якщо помічаєте, що ви завжди повинні пристосовуватися під плани знайомих, а вони ніколи не виявляють гнучкість або повагу до ваших бажань, то, можливо, настав час переглянути формат цих відносин. Дружба потребує вміння йти на компроміс. У кожного має бути можливість висловлювати свої бажання та потреби, щоб знайти рішення, яке б задовольняло всіх. Однак якщо відчуваєте, що вам завжди доводиться йти на компроміси та підлаштовуватися під своїх друзів, а вони не виявляють жодної гнучкості чи поваги до вас, то тут виникають запитання. Небезпечно звикати до такого відношення, адже якщо люди в інших сферах життя вас так само ні в що не ставитимуть, то ні про який розвиток йти не може.

Вони постійно ниють і будують із себе бідолах

Друзі, які постійно скаржаться і ниють про свої проблеми, можуть і негативно впливатимуть на ваш настрій та емоційний стан. Вічний негатив може стати токсичним та важким тягарем. Замість того щоб підтримувати та допомагати вам розв'язувати проблеми, такі "друзі" можуть хіба що забетонувати вас у депресію. А який результат? Емоційно виснажені, ви всі разом вже не здатні на жодні звершення. Що робити з такими друзями? Самі знаєте.

Доводиться докладати зусиль, щоб підтримувати стосунки

Якщо відчуваєте, що постійно витрачаєте багато часу та енергії на підтримку стосунків зі знайомими, то це знак, що вони не цінують вашого внеску та, швидше за все, гра не варта свічок. Здорові стосунки мають бути взаємними, де кожен робить свою частку зусиль і уваги. Якщо дружба стає грою в одні ворота, ви витрачаєте купу енергії. Адже могли б пустити її на щось корисне: навчання, спорт, кар'єру. Варіантів, крім "друга", якому це не потрібно, безліч.

Їм важко прийняти зміни у вас

Люди змінюються і це природний процес. Однак якщо друзі та знайомі не можуть прийняти ваше особисте зростання і нові інтереси, то це може створити напругу і негативний вплив не тільки на дружбу, але і на вас. В результаті ви відчуватимете себе незрозумілим або неприйнятим. А це негативно позначиться на вашій самооцінці та впевненості. І це далеко не повний перелік неприємних наслідків.

Якщо ви знайшли ці ознаки у своїх друзях чи знайомих, то, можливо, настав час замислитись, а чи варто продовжувати ці стосунки. Емоційно та психологічно здорова атмосфера важлива для вашого добробуту та щастя. Не бійтеся відпустити тих, хто тягне вас донизу, і відкрийте місце для нових друзів, які надихатимуть і приноситимуть у ваше життя лише радість.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *