Ці цитати Альбера Камю допоможуть по-іншому почати ставитися до смерті

Хочете трохи чудових ліків проти страху смерті? А його нема! Натомість є слова французького філософа, які гріють душу і підтримують при нелегких думах, інформує Ukr.Media.

Прийти до умиротворення та щастя можна, лише прийнявши абсурдність свого життя, вважав французький письменник та філософ Альбер Камю.

Про страх смерті

"Людина не стане вільною, поки не подолає страх смерті. Але не за допомогою самогубства. Не можна подолати, здавшись. Зуміти померти, дивлячись смерті в очі, без гіркоти".

На думку Альбера Камю, ми до того часу не можемо вважати себе вільними людьми, поки не поглянемо в очі найстрашнішому для людини явищу — смерті. Щоб стати по-справжньому сильним, треба без образи та злості прийняти: ти смертний, іноді раптово. Але катастрофи в цьому немає, це просто факт.

Про неминучість смерті

"Неминуча тільки одне — смерть, всього іншого можна уникнути. У тимчасовому просторі, який відокремлює народження від смерті, немає нічого зумовленого: все можна змінити і можна навіть припинити війну і жити в мирі, якщо бажати цього як слід — дуже сильно і довго".

Французький письменник і філософ нагадує: все можна змінити, виправити, вибачитися, поки наше серце б'ється. Немає жодної накресленої долі та іншого нісенітниці. Якість життя залежить від зусиль, які ми доклали.

Про народження душі

"Якщо душа існує, невірно було б думати, що вона дається нам вже створеною. Вона твориться на землі, протягом усього життя. Саме життя — не що інше, як ці довгі і болючі пологи. Коли створення душі, яким людина зобов'язана собі і стражданням, завершується, приходить смерть".

Альбер Камю вважає, що немає вроджених властивостей у душі. Її сповненість формують суспільство, батьки, друзі, книги, які ми читаємо. Душа народжується протягом життя, тобто декорації нашого існування — це пологове відділення розміром із Землю. Поява її обмеженості — людське страждання протягом життя.

Про систему цінностей

"Вся система цінностей, прийнята на Заході, суперечить справжнім потребам внутрішнього світу особистості і дуже скоро приводить людину західної цивілізації до думки про абсурдність свого існування і, як наслідок, — до самогубств".

Суспільство споживання настільки захоплене накопиченням і опановуванням матеріальних благ, що забуває про те, що в душі діра з кожним роком стає все глибше. Справа в нав'язаних Заходом цінностях, що руйнують внутрішній світ людини і штовхають її на передчасну смерть. Вона розчаровується у відсутності смислів, упевнений Альбер Камю.

Про воскресіння

"Будь-яке життя, присвячене гонитві за грошима, — це смерть. Воскресіння — в безкорисливості".

На думку письменника, якщо все життя присвятити заробітку грошей і чахнути над цим златом, називаючи його змістом існування, смерть настане дуже скоро. І залишить крім ваших кісток у цьому світі лише папірці, які будь-якої миті можуть перетворитися на ніщо.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *