Ці 7 ознак вказують на те, що у вас нормальні стосунки і їх треба берегти

Виховані на казках про прекрасних принців, ми все життя шукаємо ідеал. Але часто наші уявлення про те, як має бути, розсипаються під час зустрічі з дійсністю. Чи можна цього уникнути? Дуже легко. Потрібно лише розуміти, що ідеал недосяжний, а у реальному житті досить того, що відносини просто нормальні, інформує Ukr.Media.

У кожного є свій особистий простір

Чоловіки часто говорять про те, що у відносинах їм потрібно мати хоча б трохи особистого простору, тоді як жінки намагаються цілком заволодіти їх часом і думками.

Але в нормі особистий простір необхідний усім — щоб атмосфера не здавалася задушливою, а відносини не придушували. Якщо дві людини об'єдналися у пару, це зовсім не означає, що тепер вони повинні бути разом 24 години на добу і жити за принципом "ми з ним друзі, куди він, туди і я".

Добре, коли у кожного є можливість іноді побути на самоті, зустрітися зі старими друзями, випити з колегами по келиху вина, сходити у кіно самому. Є пари, які навіть відпустку можуть провести окремо — і для них це буде додатковий спосіб ще більше зміцнити відносини.

У парі є взаємна довіра

Усе перераховане вище нормально працює лише в атмосфері взаємної довіри і взаєморозуміння, без яких неможливі здорові відносини.

Аксіому "якщо ревнує, то кохає" сьогодні можна віднести до застарілих, тому що в основі ревнощів лежать: відсутність довіри, підозрілість і риси власника. Якщо ви не перевіряєте кишені чоловічих штанів перед тим, як закинути їх у пральну машину, прикриваючи довірою страх знайти там щось компрометуюче, а ваш партнер, поки ви спите, переглядає ваші соцмережі, це означає, що щось пішло не так.

Погляди на життя в цілому збігаються

Те, що протилежності сходяться, лише звучить гарно, а на практиці люди, що живуть у парі, повинні хотіти від життя приблизно того ж. Здебільшого це стосується загальносвітових тем, а також глобальних особистих планів: наприклад, коли народжувати дітей і як саме їх виховувати. Якщо один вважає вакцинацію злом і вірить у гомеопатію, а другий дотримується принципів доказової медицини — згоди не буде.

Однак якщо один з вас любитель походів з наметами, багаттями та комарами, а другий ні за що не засне, попередньо не прийнявши гарячу ванну, то це не катастрофа, тому що ідеального збігу все одно не досягти, і різні інтереси цілком припустимі.

Кожен робить приблизно однаковий внесок у стосунки

"Один кохає, а інший дозволяє себе кохати", — говорили в одному відомому фільмі, маючи на увазі, що в нормі так і треба. Та часто так воно і буває: один жертвує усім, а другий витирає об партнера ноги. Багато років вважалося, що робота над стосунками — це справа виключно жіноча, що саме вона відповідає за "погоду у домівці", усе згладжує, підлаштовується, шукає компроміси, а якщо родина розвалилася, то не змогла її зберегти саме жінка, яка була відповідальною за все. Але у часи рівноправ'я правила змінилися.

Стверджувати, що відносини — це важка щоденна робота з обох сторін, можливо, і перебільшення (добре, коли все йде рівно), але якщо працює лише один, то це ще менш нормально.

Кожен у парі вміє розмовляти

"Сама вигадала, сама образилася" — ще один із дуже поширених сценаріїв відносин. Звичайно ж, замовчування проблем і віра в те, що партнер давно зобов'язаний був навчитися читати ваші думки, — зовсім не сприятиме нормальним відносинам.

Один із найважливіших принципів здорових відносин і запоруки щасливого життя в цілому — це вміння взаємодіяти і домовлятися. Це стосується всього — від банального "мені було неспокійно від того, що ти затримався без попередження і не відповідав на дзвінки" до обговорення, чи ви плануєте дітей, коли і скільки.

Ніхто не намагається нікого змінити

Ще одна поширена скарга на партнера незалежно від статі — це постійне невдоволення ним/нею і постійні спроби переробити людину під себе. Це може стосуватися зовнішнього вигляду і зміни гардероба, але частіше все-таки мова йде про якісь особистісні характеристики. Наприклад, змусити людину стати відповідальною. Або зробити її поступливою.

Давно відомо, що усі спроби змінити іншого заздалегідь приречені на провал. Набагато легше просто знайти того, хто вам більше підходить — і припинити робити нещасними і себе, і "невідповідного" партнера.

У парі панує атмосфера безпеки

І не лише у фізичному, але також й емоційному плані. У нашій свідомості величезний культурний пласт присвячений тому, що дружина повинна боятися чоловіка. Існує величезна кількість жартів, анекдотів та історій про те, як жінка, подряпала машину і тепер чоловік її вб'є, як вона боїться зізнатися у тому, що витратила грошей більше, ніж планувалося, що покупку чергової сукні взагалі краще приховати подалі. Якщо у відносинах присутній страх — нічого гіршого вже й не вигадаєш. Нормою тут і не пахне.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *