Чому їжа з мікрохвильової печі може бути шкідливою та як звести до мінімуму її негативний вплив

Чим шкідлива їжа з мікрохвильової печі, хочеться з'ясувати остаточно, оскільки полеміка про її користь або шкоду ведеться з моменту її створення. Виробники вважають, що її використання не шкодить здоров'ю людини, а багато хто переконаний у зворотному. Перш, ніж позбавлятися від придбаної мікрохвильовки, переживаючи за своє самопочуття, потрібно з'ясувати, чи можна усунути негативні чинники або знизити їх, інформує Ukr.Media.

Чому їжа з мікрохвильової печі може бути шкідливою

Багато експертів переконані в тому, що розігрівати або готувати їжу в мікрохвильовій печі дуже небезпечно для здоров'я. Вони провели безліч досліджень і з'ясували

 • Мікрохвилі провокують деформацію кожної молекули продукту, при цьому змінюючи їх полярність. В результаті чого змінюється структура амінокислот, яка призводить до виникнення нової токсичної форми, що негативно впливає на організм.
 • Вчені проводили безліч досліджень, в яких брали участь добровольці. Так, одна група учасників харчувалася лише свіжими, розмороженими продуктами, приготованими звичайним методом. Іншій же дозволялося вживати такі ж продукти, але приготовані в мікрохвильовій печі. Через певний час у добровольців взяли кров на аналіз, результати якого виявилися невтішними. Кров в учасників з другої групи значно погіршилася: знизився гемоглобін, збільшилася кількість холестерину і лейкоцитів.
 • Перевіривши продукти, що пройшли обробку в мікрохвильовці, вчені виявили абсолютно нові з'єднання, невластиві цим продуктам. Вони є чужорідними, а значить небезпечними.
 • Згідно з результатами проведених досліджень, вчені виявили ряд негативних моментів:

  • незалежно від тривалості обробки, вдвічі зменшується цінність їжі;
  • навіть короткостроковий вплив мікрохвиль на овочі і фрукти в сирому або розмороженому вигляді може спровокувати виникнення в них канцерогенів;
  • до формування канцерогенів може призвести обробка в мікрохвильовій печі молока і м'яса.

  Виходячи з цього, стає зрозуміло, з якої причини багато фахівців не рекомендують використовувати мікрохвильову піч.

  Як можна звести до мінімуму негативний вплив мікрохвильовки на їжу

  Щоб мікрохвильовка не так шкідливо впливала на оточуючих і оброблену ній їжу, варто акцентувати увагу на деякі моменти.

  Забороняється готувати їжу в посуді з металу, кераміки або фарфору, а також використовувати ємкості з жароміцного скла. Насправді, навіть тефлоновий посуд не рекомендується використовувати для мікрохвильової печі.

  У місткостях з пластмаси, а також поліетиленових деталях, під час приготування їжі, під впливом високої температури відбувається реакція з поживними елементами, провокуючи появу нових сполук. Їх вплив дуже шкодить здоров'ю.

  Забороняється дітям і вагітним жінкам перебувати поруч з мікрохвильовкою під час експлуатації, а вже тим більше готувати на ній їжу. Медики стверджують, що застосування даного приладу може стати причиною розвитку цукрового діабету, онкології, хвороб серця і судин, однак переконані, що вона є одним з провокуючих моментів.

  Щоб з'ясувати, чи справний прилад, можна вдатися до проведення простого експерименту. Для цього потрібно покласти свій смартфон в камеру і щільно закрити двері. Потім зателефонувати на цей телефон, перебуваючи в цій же кімнаті. У випадку, коли сигнал не чути, то це свідчить про гарну герметичність мікрохвильовки. А якщо сигнал пройшов, то даним приладом користуватися заборонено.

  У чому полягає користь у використанні мікрохвильової печі

  Попри всі очевидні моменти, жоден експерт не дає однозначної відповіді у питанні про шкоду печі. При будь-якому методі обробки відбуваються кардинальні зміни в структурі їжі, навіть під час варіння та обробки парою. Якщо розібратися більш детально в цьому, то стандартні кулінарні способи також приносять шкоду їжі. На думку деяких людей, в мікрохвильовці їжа знаходиться недовго, тому зберігає максимальний обсяг корисних елементів.

  Слід зауважити, що деякі харчові елементи, завдяки обробці у мікрохвильовій печі, краще засвоюються в організмі. Тому в даному напрямку існують не лише негативні фактори, але й переваги. Не варто позбавлятися від мікрохвильовки, якщо без неї приготування їжі стає більш важким. Можна використовувати її в разі термінового розігрівання або обробки їжі, коли немає вільного часу. Дуже важливо, щоб даний варіант не увійшов у звичку, а залишився одним з експрес-методів.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *