Чому стосунки на відстані — це не так страшно: вони мають певні привілеї

З міжнародною глобалізацією зросла потреба бути мобільними, багато людей буквально "живуть на валізах", завдяки своїм роботам. Як же тоді будувати відносини, коли ви постійно у від'їзді?

Дослідження показують, що більше 60 відсотків людей у великих містах хоча б один раз перебували у відносинах на відстані. Будете ви студентом, який поїхав вчитися в інше місто, відрядним інженером чи музикантом — розлука з коханою людиною — неминуча. Раніше до таких відносин усі ставилися вкрай негативно — на них відразу чіпляли клеймо "приречені". Нещодавно психологи проводили дослідження, де порівнювали пари, які живуть разом і пари, в яких люди живуть у різних містах (і навіть країнах) і бачать одне одного рідко. Дослідження показало, що між цими парами дійсно є відмінності, а саме:

Міжміські відносини викликають не менше емоцій і задоволення, ніж стосунки в одному місті

Більше 700 пар у відносинах на відстані не відчувають значних відмінностей. Люди, які живуть далеко від своїх партнерів, не є більш нещасними у своїх стосунках, ніж люди, які живуть поруч зі своїм партнером, інформує Ukr.Media.

Відстань зменшує шанси на погану інтимну близькість

При рідкісних зустрічах інтимна близькість розглядається скоріше як подарунок, ніж як звична побутова ситуація. Це збільшує шанси партнерів розкритися під час заняття любов'ю.

Відстань збільшує емоційну близькість

Міжміські пари відчувають себе більш близькими одне до одного, частково тому, що цей тип пар більше розповідає про себе протягом дня. Також група психологів-дослідників виявила, що міжміські пари мають низький рівень "проблемного" спілкування, у тому числі, вони значно менше проявляють "психологічну агресію по відношенню до свого партнера".

У відносинах на відстані пари ідеалізують одне одного і поведінку своїх партнерів

Зрештою, набагато легше уявити свого хлопця лицарем, коли вам не потрібно дивитися на його брудну білизну або бачити, як він розмовляє з їжею в зубах.

Пари щасливіші, якщо знають, що ця відстань — тимчасова

Коли партнери на далеких відстанях впевнені, що вони скоро будуть поруч зі своїми коханими, то більш задоволені і менш стурбовані.

Дехто хоче відносин на відстані

У тому ж дослідженні деякі учасники повідомили, що знають про те, що скоро з'їдуться зі своїми партнерами, але не задоволені цим результатом. Інші відчували невпевненість у своєму майбутньому зі своїми партнерами. Це свідчить про те, що є безліч людей, які можуть віддати перевагу залишатися у вічних відносинах на відстані, а деякі люди можуть спеціально активно шукати відносини на відстані, щоб ідеально поєднувати романтизм і свою незалежність.

Жінки легше адаптуються до відстані

Жінки краще адаптуються як до відстані, так і до можливого розставання. Чоловіки ж переживають розлуку набагато важче.

У відносинах на відстані партнери не думають про те, що їхня пара — нестабільна

У порівнянні з людьми, які живуть разом, люди у відносинах на відстані, швидше за все, стверджують, що вони все одно будуть зустрічатися через рік, і що вони одного разу одружаться. Однак насправді відсоток пар, які розлучаються на відстані практично такий же, як і відсоток розлучень людей, які живуть разом.

На жаль, дослідження також показало, що одна третина пар, які перебувають у відносинах на відстані, розлучається протягом трьох місяців після возз'єднання.

Якщо вам усе-таки довелося роз'їхатися з партнером, ось поради психолога, які вам допоможуть:

1. Діліться почуттями зі своїм партнером. Низький рівень психологічного стресу — запорука міцних відносин. Зробіть усе можливе, щоб зменшити психологічний стрес і напругу на психологічному рівні; така легкість може принести користь відносинам.

2. Постарайтеся на звертати увагу на кількість кілометрів, які вас розділяють. Пари, які живуть дуже далеко одне від одного, часто впадають у стресовий стан просто через цифри, які показують Гугл-карти.

3. Довіряйте своєму партнеру. Наскільки ви впевнені у своєму партнері і майбутньому своїх відносин? Підвищіть почуття стабільності у ваших стосунках, обговорюючи та плануючи спільне майбутнє.

4. Полюбіть подорожі. Говоріть відкрито про те, що означає бути у відносинах на далеких відстанях.

5. Знайдіть собі улюблену справу, яка відгородить вас від постійних думок про розлуку. Це буде добре не лише для вас, але і для вашого партнера, який буде знати, що ви відчуваєте себе комфортно.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *