Чому Росія не впускає молдавських трудових мігрантів?

За даними правозахисників, в Росію не впустили майже 9000 трудових мігрантів з Молдови. Чи це не спроба Москви таким чином чинити тиск на Кишинів за політику зближення з ЄС? Репортаж .

Невеличке містечко Оргеїв справляє враження закинутого та забутого. Аж не віриться, що до Кишинева звідси лише 50 кілометрів. У таких містах, як Оргеїв, економічні негаразди молдавської республіки відчуваєш особливо гостро. Роботи в Оргеїві немає. Усі, хто міг, давно вже виїхали на заробітки в інші країни. З 1991 року населення Молдови скоротилось приблизно на третину. Майже половина усіх мігрантів, а це близько півмільйона людей, донедавна працювали у Росії. Хто легально, а хто ні.

Раз на тиждень через Оргеїв проїжджає міжміський автобус з Кишинева до Москви. Георге Василкеу зі щемом у серці проводжає поглядом нинішній рейс. Трудового мігранта нещодавно не пустили до Росії. Протягом усіх останніх 12 років він працював будівельником у Москві. Зароблені гроші переказував дружині та дітям. “У Оргеїві немає роботи. Тож я поїхав. В Росії краще платять”, – каже він. Побоюючись, що його не пустять знову до Росії, він довгий час взагалі не приїздив додому. Утім, у переддень парламентських виборів Георге, зрештою, вирішив навідатись до рідних та близьких.

Мігрантів ошукано

На початку листопада, за три тижні до парламентських виборів, лідер Партії соціалістів Молдови Ігор Додон зустрівся з російським президентом Путіним. Після цієї зустрічі керівництво Федеральної міграційної служби Росії оголосило про так звану “міграційну амністію”, згідно з якою трудові мігранти можуть беззастережно їхати додому, аби взяти участь у виборах, а відтак повернутися до Росії. Чимало молдаван повірили цій обіцянці і вирушили на батьківщину. Цікаво, що соціалісти набрали найбільшу кількість голосів під час виборів не в останню чергу завдяки голосам трудових мігрантів, що повернулися з Росії. Щоправда, сформувати коаліцію вдалось не їм, а проєвропейським партіям, а молдавські соціалісти, які виступають за зближення з Росією, опинилися в опозиції.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *