Чому не варто використовувати режим швидкого прання

Пральна машина вже давно стала нашим надійним помічником. Але чи все ви знаєте про те, як грамотно нею користуватися? Ми ось багато чого не знали, як виявилося. Особливо про режим швидкого прання. Виявляється, він не такий вже хороший, як нам здавалося, інформує Ukr.Media.

Редакція розбирається в різних режимах пральної машини і розповідає все про якісне прання.

Режим швидкого прання

Отже, спочатку про швидкі режими прання. У різних машинках вони називаються по-різному. Наприклад, "експрес" або "міні". Це режим, при якому речі перуться від 15 хвилин до години залежно від обраної температури. Звичайно, це зручно, адже можна за дві години перепрати весь одяг. Однак швидко ще не означає якісно.

Річ у тім, що цей режим передбачає швидке прання і тільки один цикл полоскання. Навіть при великій температурі речі не випираються добре. До того ж в такому режимі на речах можуть залишатися сліди порошку. Тоді доведеться запускати додаткове полоскання, що вимагає додаткового часу. Зрештою виходить не швидко і не дуже якісно.

Так що цей режим зовсім не така вже й знахідка, як про це говорять. Максимум для чого він хороший, так це для прання майже не брудних речей. Наприклад, щоб освіжити футболку і шкарпетки після тренування. В цьому випадку швидке прання цілком виправдане.

Який режим вибрати

Багато хто вважає, що режими пральної машинки — це просто надмірність, яку пропонує виробник. Однак кожен з режимів має свою конкретну функцію. І нам хотілося б розповісти про це докладніше. Адже це може якісно змінити процес прання. Отже, розглянемо основні функції, які є практично у всіх машинках.

Бавовна

Цей режим прання є у всіх машинках. Він найпоширеніший, і його найчастіше використовують для прання постільної білизни з бавовни. Максимальна температура може досягати 95 градусів. Це відмінний режим, щоб добре відіпрати постільну білизну і позбутися від усіх мікробів. Якщо хочете прати в більш щадному для тканини режимі, то можна знизити температуру води і кількість обертів.

Синтетика

Цей режим підходить для прання всього, що зроблено не з натуральних тканин. Наприклад, блузки та сорочки з поліаміду та поліестеру. Тут вже менша температура води. Зазвичай, це від 40 до 60 градусів. Добре пере повсякденні речі.

Вовна

Це спеціальний режим для речей з вовни. Прання при низькій температурі запобігає усадку і зміну форми речей. Барабан обертається повільніше, що не дає речі зіпсуватися. Варто врахувати, що для прання таких речей барабан варто завантажувати у 2, а то і в 3 рази менше від максимуму.

Делікатне прання

Це режим для речей, які зроблені з тонких тканин. Також підходить для речей з декорованими елементами. Прання відбувається при невисокій температурі і на низьких оборотах. Незамінний режим для тонких речей.

Інтенсивне прання

Буває і так, що потрібно випрати в машинці дуже брудну річ. Тоді звичайний режим не впорається, потрібне інтенсивне прання. Якщо річ виготовлена з щільної тканини, то можна сміливо використовувати цей режим.

Як бачите, режими є різні. І у кожного з них свої функції. Звичайно, в нашому швидкому світі хочеться прискорити будь-які процеси, але це не завжди на користь. Щоб трохи скоротити час прання, можна зменшувати температуру. Насправді більшості сучасних речей нема чого кип'ятити при температурі 95 градусів. Досить 40 градусів, щоб все відмінно відіпралося.

Те ж саме з кількістю оборотів. Краще поставити меншу кількість оборотів, а потім просто довше сушити речі. Зате це зменшить час прання і збереже колір речей.

Сподіваємося, наші поради допоможуть тобі зробити процес прання приємніше і легше!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *