Чому ми не можемо спати без ковдри навіть у спеку

Попри пору року, кожну ніч ми солодко засипаємо в ліжку, загорнувшись у м'яку теплу ковдру. Навіть якщо дуже жарко, у нас є якась незрозуміла потреба вкритися хоча б простирадлом, інакше ніяк не заснути. Так чому, коли всі вікна відкриті навстіж, щоб знизити температуру в приміщенні, ми все одно беремо і накриваємося ковдрою? Ми розповімо, як впливає сон під ковдрою на людину і чому без укривання нам ніяк не обійтися, інформує Ukr.Media.

Сон під ковдрою

Є кілька причин, чому у нас виникає гостра необхідність загорнутися в ковдру. Якщо вам здається дивним, що деякі люди сплять під зимовою ковдрою навіть улітку, цьому є пояснення. Нехай то плед, тонке простирадло або ковдра, ми в нього обов'язково замотаємося. Як з'ясувалося, психологічних причин цієї дії більше, ніж фізіологічних.

Ковдра регулює температуру тіла

Людина — істота теплокровна. Це означає, що завдяки терморегуляції ми залишаємося в теплі. У фазі глибокого сну наш контроль зникає, тому, щоб не замерзнути, ми накриваємося ковдрою. Занадто холодно в кімнаті або дуже жарко, ковдра допоможе підтримувати потрібну температуру тіла.

Комфортна температура — запорука міцного здорового сну. Якщо в кімнаті занадто спекотно або прохолодно, організм буде працювати в посиленому режимі, щоб підтримати себе в теплі, і ми не зможемо розслабитися, а як наслідок, не виспимося.

Якщо не вдається заснути, експерти радять прийняти теплий душ і надіти м'які шкарпетки на ніч, це теж допоможе розслабитися і зберегти ноги в теплі, якщо вони постійно у вас мерзнуть.

Невід'ємна частина рутини

З самого дитинства батьки накривали нас ковдрою перед сном. Вкриватися, відходячи до сну, — одна з щоденних звичок, яка сигналізує про те, що пора спати. Навіть якщо вам здається, що заснути не вийде, просто заверніться як слід в ковдру.

Знижує занепокоєння

Одним з хімічних елементів, які допомагають нам добре себе почувати, є серотонін. Він відповідає за те, щоб людина відчувала себе спокійною і щасливою. У стані стресу часто мучить безсоння. Ховаючись під ковдрою, ми заспокоюємося і засинаємо.

Це відбувається тому, що ковдра має м'який тиск на тіло, як би обіймає нас, і в організмі виділяється серотонін. Водночас експерти відзначають, що надто важка ковдра може викликати роздратування і перешкодить здоровому сну.

Посилює відчуття захищеності

Найпоширеніший страх дитинства — страх темряви. Тоді ми ховалися під ковдрою від невидимих чудовиськ та почувалися в безпеці. Ковдра ставала укриттям, яке допомагало нам заснути.

Велике значення має те, з якої тканини пошили постільну білизну. Натуральні тканини, які дихають, такі як льон, бамбук, бавовна, шовк, найкраще підходять для комфортного сну навіть у жарку погоду.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *