Чому дитині не потрібно купувати багато іграшок?

У документальному фільмі «Малюки» про дітей дошкільнят є цікава сцена. Японська дитина лежить в істериці серед достатку іграшок, в той час як малюк з африканського племені весело грає палицею та камінням. Чому дитині не потрібно купувати багато іграшок?

Вони їм не потрібні

Коли малюк починає чергову істерику в магазині, не уявляючи свого життя без нової машинки, здається, йому вона потрібна. Насправді — ні, кажуть психологи. Іграшки потрібні або батькам, наприклад, спокутувати свою провину перед дитиною, або це їх нереалізовані мрії з дитинства. Дитина може хотіти іграшку, тому що вона її бачила в рекламі або у друзів. Але достаток машинок і ляльок її тільки шкодить, інформує Ukr.Media.

Достаток іграшок не вчить фантазувати

Як часто сучасні діти роблять з кабачка і паличок корів, а кукурудзі плетуть коси? Адже дитинство — це пора фантазій. Достаток іграшок не вчить фантазувати. Ще менше доводиться фантазувати, коли іграшка створена за мотивами мультфільму, адже герой не може перевтілитися в іншого персонажа. Якщо це проста лялька, то вона зможе стати принцесою, відьмою і феєю. А якщо це паровозик з мультика, він ним і залишиться.

Мало іграшок вчать концентрації

Вчені з Університету Толедо, штат Огайо, провели два тести. У першому — вони давали дітям у віці від 18 до 30 місяців по 4 іграшки. У другому — 16 іграшок було в доступі у дитини. Виявилося, що, коли у дитини мало іграшок, вона більш зосереджено грає. Якщо іграшок багато, то у дітей очі розбігалися і їм швидко всі іграшки ставали нецікавими.

Багато іграшок балують дитину і псують характер

Якщо дитині купують іграшки на першу вимогу, то вона виростає розпещеною і егоїстичною. Такі діти вважають, що щастя і задоволення можна купити за гроші, і не уміють знаходити радість у буденних речах.

Дбайливе споживання

Діти, яким купують багато іграшок, не цінують їх. Вони швидко їх ламають і вимагають заміну. Мала кількість іграшок вчить усвідомленого вибору. Дитина чекає і мріє про чергову ляльку або машинку і дбайливо до неї відноситься.

Полегшує побут

Дитині простіше прибирати, коли іграшок мало, інша справа, коли їх дуже багато. Достаток іграшок захаращує будинок, призводить до сварок дітей і батьків щодо безладу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *