Чим зарозумілість відрізняється від впевненості в собі

Зарозумілість часто плутають з упевненістю в собі, хоча обидві ці якості не є взаємовиключними, інформує Ukr.Media.

Однак розрізняти їх все ж потрібно, врешті-решт, мало кому приносить задоволення спілкуватися з зарозумілою людиною. Ось 7 основних відмінностей зарозумілості від впевненості.

Поблажливі зауваження

Переконання у власній перевазі або зарозумілість — головна риса зарозумілих людей. Вони мислять тільки однією категорією, вважаючи себе вище або нижче інших. Зарозумілість може бути тільки маскою, що приховує почуття неповноцінності, яке такі люди відчувають при спілкуванні з іншими. Вони відчувають себе краще, коли принижують або іншим чином принижують значущість опонента. У свою чергу впевнені в собі люди щедрі на компліменти, тому що знають собі ціну і їм не потрібне підтвердження. Вони також можуть бачити потенціал в інших і нерідко допомагають розкрити його.

Ставлення до інших

Зарозумілі і впевнені люди абсолютно по-різному ставляться до оточуючих. Так, зарозуміла людина думає, що краща за інших, а впевнена вважає всіх рівними, тому не дозволяє собі критику або тим більше принизливі зауваження. Також під час бесіди впевнена людина виявляє повагу до співрозмовника, тоді як зарозуміла часто просто не слухає, зате завжди напоготові, щоб звинуватити інших, якщо щось йде не так.

Самосприйняття

Впевнена людина зазвичай поводиться невимушено, здається навіть, що її неможливо збентежити або збити з пантелику, тому що вона знає про свої слабкості і знає, як з ними боротися. Тим часом зарозуміла людина намагається приховати свої недоліки. В силу власної впертості вона також не вміє визнавати свої помилки.

Манера спілкування

Спілкування з зарозумілими людьми — потенційне джерело неприємностей. Такі люди живуть у своєму світі зарозумілості і гордості, де ніщо не може надати на них реального впливу. Вони не можуть з гідністю приймати власні слабкості і помилки, але звинувачують за них інших. По-справжньому впевнена в собі людина не боїться проявити слабкість і навіть визнати минулі помилки, що особливо цінується в особистому і професійному плані.

Зв'язок з суспільством

З зарозумілою людиною спілкуватися вкрай неприємно. Такі люди завжди намагаються залишити за собою останнє слово, враховують тільки свою позицію і намагаються змусити інших погоджуватися з їх власними поглядами. Ось чому до впевнених людей завжди тягнуться, адже вони ніколи не намагаються нав'язати своє бачення іншим, за них все говорять їх особисті досягнення.

Невербальні сигнали

Впевнена в собі людина поводиться максимально коректно і шанобливо, дозволяючи співрозмовнику відчувати себе найважливішою людиною в цей момент часу. Зарозуміла буде весь час дивитися через плече співрозмовника в пошуках того, кого вважає більш «гідним».

Різниця в причинах

Впевненість і зарозумілість виникають з абсолютно різних джерел. Зарозумілість зазвичай є результатом захисного механізму, який підсвідомість створює, щоб уникнути подальшої критики. Впевненість же в собі — це результат позитивного ставлення в поєднанні з оптимізмом і емоційною стабільністю.

Як бачите, різниця між зарозумілістю і впевненістю досить істотна, хоча може бути і не очевидна на перший погляд. Проте, постарайтеся розвинути в собі навички сильної людини і уникайте якостей слабкої. Погодьтеся, що набагато приємніше перебувати в компанії позитивного співрозмовника, який знає собі ціну, ніж терпіти суспільство холодної і неприємної людини.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *