Чи можна прати килимок для ванної в пральній машині

Якщо ви перете килимки для ванної та інші важкі предмети в пральній машині, саме час перестати це робити. Розповідаємо, чому, інформує Ukr.Media.

Килимки для ванної вбирають так багато води, що в кінцевому підсумку вони важать набагато більше, ніж розраховано на пральну машину. Сучасні пральні машини мають набагато вищу швидкість віджимання, ніж раніше. Але вищі швидкості створюють більше зусилля під час роботи з важкими предметами, а збільшена вага буквально "розриває" пральну машину на частини.

Якщо ви регулярно пратимете килимки для ванної в пральній машині, ви ризикуєте зіткнутися з двома проблемами, вирішення яких обійдеться вам дуже дорого.

Таке використання пральної машини може вивести з ладу зливний механізм. Килимки для ванної кімнати часто мають гумову основу, яка розпадається під час прання. Ці маленькі гумові шматочки блокують зливний насос, засмічуючи його двигун і зливну магістраль. Часто в таких випадках потрібна повна заміна зливного механізму. Його також можуть пошкодити килимки і без гумової підкладки, оскільки довгі волокна обриваються під час прання і теж потрапляють у злив.
Прання килимків для ванної може пошкодити підшипник, який підтримує барабан пральної машини і приймає на себе основний тягар під час прання важких предметів.

Якщо ви вже не раз прали килимки для ванної у своїй пральній машині, можливо, ще не надто пізно перестати це робити. Щоб оцінити завдані збитки, можна провести невеликий тест: відкрити дверцята машинки і покрутити руками барабан. Він має рухатися легко і плавно, з невеликим шумом. Якщо ви чуєте дзвінкий, скреготливий звук, пральна машина під загрозою поломки, і, можливо, варто покликати майстра для оцінки та ремонту.

Які ще предмети не рекомендується прати у звичайній пральній машинці?

  • Важкі ковдри
  • Штори
  • Килими
  • Лежанки для домашніх тварин
  • Спальні мішки

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *