Чи можна чистити пральну машинку лимонною кислотою? Безпечна концентрація для чищення

На тему чищення пральної машинки лимонною кислотою багато років точаться суперечки. Хтось уже багато років чистить так машинку і не бачить жодних проблем, інший заявляє, що чищення лимонною кислотою повільно роз'їдає деталі машинки і псує її. Від чого залежить результат? Питання не таке однозначне, і слід розглянути його з усіх боків, інформує Ukr.Media.

Вплив лимонної кислоти

Основне завдання лимонної кислоти — розчинення накипу, вапняного нальоту. Швидше і ефективніше вона діє у воді, нагрітій до 60-90 градусів (що вище температура, то швидше реакція). Відповідно, для чищення пральної машинки лимонною кислотою зазвичай виставляється максимально високотемпературний режим.

Негативно лимонна кислота може впливати у таких випадках:

 • Машинка раніше була у ремонті. І після розбирання бака його приклеїли назад на поліуретановий герметик. Чищення лимонною кислотою можливе лише за низької температури 20 градусів.
 • Висока концентрація розчину. Розраховується з кількості води, яку набирає машинка для прання «вхолосту» (без речей), кількість лимонної кислоти і виставленої температури (докладніше — нижче).
 • Хрестовина із силуміну. Є думка, що дешеві пральні машинки, де встановлена хрестовина із силуміну (а не алюмінію чи нержавіючої сталі), виходить з ладу через чищення лимонною кислотою. Однак слід пам'ятати, що силумінові деталі швидко виходять з ладу з різних причин, і одна з них — використання дешевих порошків. Найбезпечніше використовувати гель для прання, який повністю розчиняється і вимивається.
 • Безпечна концентрація розчину лимонної кислоти

  Матеріал PP (поліпропілен), з якого виготовлений бак, равлик зливного насоса, сам насос і зливний шланг, не піддається негативному впливу лимонної кислоти при температурі до 100 градусів і концентрації менше 10%. При цьому лимонна кислота чудово працює та очищає від вапняного нальоту.

  Звідси випливає, що безпечна концентрація розчину лимонної кислоти для чищення пральної машинки не має перевищувати 10 %. Для цього слід визначити, скільки води набирає машинка для прогону прання «вхолосту» (порожній барабан). Наприклад, це 1 л води. У такому разі для чищення у барабан або відсік для прального порошку додається 100 г лимонної кислоти (на 2 л — 200 г, і т. д.). Виставляється режим з максимальною температурою: «бавовна» на 90-95 градусів або «очищення барабана», якщо є. При зниженні температури, наприклад до 60-70 градусів, концентрація може бути збільшена до 13% (130 г лимонної кислоти на 1 л води в барабані).

  Увага: таке чищення можливе 2 рази на рік.

  Пам'ятайте, що після кожного прання гумку бажано протерти сухою ганчіркою, дверцята пральної машинки залишити відкритою, а лоток дістати і просушити. Це не тільки запобігатиме появі плісняви, але ще й продовжить термін служби вашої техніки.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *