Безвихідна ситуація: 5 порад для тих, хто в глухому куті

Тут відразу варто обмовитися, що патові ситуації трапляються в житті досить рідко. До по-справжньому кризових можна віднести речі, пов'язані із загрозою життю і здоров'ю. Але подумайте, чи часто ви потрапляєте в подібні умови? В інших випадках вихід є. Інше питання, який це вихід, наскільки він нас влаштовує і на що ми готові або не готові піти, щоб вирішити проблему. Безвихідна ситуація у нашому розумінні — це глухий кут. Але насправді ми просто не хочемо шукати вихід, примиряємося з долею і психологічно приймаємо її. У будь-якому випадку, перш ніж ставити діагноз «виходу немає», потрібно як слід розібратися, що ми в силах зробити, інформує Ukr.Media.

Відзначати навіть маленькі позитивні зрушення

Нас лякають провали, а маленькі або навіть значні успіхи вислизають із зони нашої уваги. Як раз концентрація на негативі й у підсумку призводить до висновку, що виходу немає і шукати його марно. Якщо вам так здається, змініть хід мислення. Загострюйте увагу спочатку зусиллям волі на своїх успіхах, а потім це прийде само собою. Ви прокинулися вранці, ви бачите цей світ, ви можете ходити та робити якісь кроки для вирішення проблеми. Це вже свого роду досягнення, адже є люди, у яких немає і цього. Дозвольте собі радіти простим речам. Це підвищить вміст у крові дофаміну та ендорфінів, простимулює позитивне мислення. Ви будете шукати рішення вже з іншим настроєм і психологічним посилом.

Переорієнтувати увагу на щось інше

Перебуваючи всередині проблеми, ми думаємо тільки про неї. Всі думки та емоції сконцентровані навколо негативної події. Наш світ стискається до вузького тунелю, в якому не бачиться жодного вогника надії. В цих умовах корисно буде розширити горизонти. Зробити це стане можливим, якщо ви станете заповнювати «провал» позитивними переживаннями. Не варто вигадувати щось складне та енерговитратне. Шукайте дрібниці, які порадують вас прямо зараз: чашечка улюбленого напою, прогулянка по красивому місцю, зустріч з другом, нове хобі, пісня, яка викликає мурашки по шкірі. Підійде абсолютно все, що несе в собі позитивний заряд. Ви побачите, ваша безвихідна ситуація має багато розгалужених виходів, варто лише перемкнути увагу.

Подивитися на проблему під іншим кутом

Ми не живемо лише в одній системі координат. Проблема може лежати в одній площині, а рішення — зовсім в інший. Все, що вам потрібно — розвернутися і подивитися на ситуацію з іншого боку. Наприклад, для однієї жінки чоловік провів час в компанії іншої дами, це катастрофа, зрада і кінець шлюбу. Адже вона ставить жорсткі вимоги до поняття шлюбу та вірності. Для представниці жіночої статі в цьому немає нічого жахливого. Адже спілкування — це завжди новий досвід, щось цікаве і привабливе.

Поговорити з тим, хто підтримає чи знайде корінь проблеми

Немає нічого гірше, ніж залишатися наодинці зі своїми думками і почуттями, коли в житті безпросвітна темрява. Замикаючись в собі, ми блокуємо пошук виходу. При нагоді поговоріть з тим, хто вже стикався з подібною проблемою, можна навіть записатися в групу підтримки, розпитайте досвідчених людей. Впевнені, вони багато чого прояснять по вашому питанню і не виключено, що дадуть слушну пораду. Та й просто дружня підтримка може виявитися тим самим рятівним плотом, який винесе вас в спокійні води. Може, друг зможе відкрити вам очі на те, що ваша безвихідна ситуація — це справа кількох хвилин.

Пам'ятати: небагато в цьому житті буває довго важливим

Підключіть свою уяву та уявіть себе через рік, п'ять, десять років… Як ви бачите свою нинішню проблему? Чи дійсно вона настільки велика і нерозв'язна або ви просто стоїте на грані того, щоб здатися під тиском обставин? Згадайте, що колись в школі й «двійка» здавалася катастрофою. А тепер ви можете тільки розчулитися тодішній проблемі. Поміркуйте у цьому ключі. Так ви ясніше та об'єктивніше оціните, те що відбувається.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *