Американський вчений з’ясував найбільш “нещасливий” вік людини

Криза середнього віку реальна. Професор економіки з Дартмутського коледжу (США) Девід Бланчфлауер вважає, що в розвинених країнах люди почуваються найбільш нещасними в 47 років і два місяці, а в 48 років і два місяці, що розвиваються. Такого висновку вчений дійшов, проаналізувавши дані, зібрані в 132 країнах світу, інформує Ukr.Media.

Чому люди почуваються нещасними?

На думку Бланчфлауера, рівень людського щастя протягом життя являє собою U-подібну криву, яка залежно від віку то підіймається, то опускається. Найнижча точка "кривої щастя" припадає якраз на 47-48 років.

Особливих пояснень, чому так відбувається, вчений не дає. Однак з його роботи випливає, що відчай накочує поступово, з віком. Це відчуття приходить, зокрема, через усвідомлення старості, що настає. Коли людина схильна підбивати деякі життєві підсумки. У цей період її багато що розчаровує, не дозволяючи відчувати задоволення від життя і свого оточення. Гризе і можлива відсутність перспектив на роботі або незадоволеність своїм фінансовим становищем. Крім того, до 40 років більш помітним стає зниження рівня тестостерону в чоловіків і естрогену в жінок.

Саме в цьому середньому віці люди почуваються найменш задоволеними своїм життям, і не має значення, де вони перебувають, яким є їхній загальний стан здоров'я, йдеться в документі.

Але не варто впадати у відчай. Надія є, з часом щастя знову повернеться, заспокоїв економіст. За його підрахунками, максимальна точка "кривої щастя" (вік, у якому людина почувається найщасливішою) настає спочатку у 20, а потім у 70 років. Тобто після кризи середнього віку (47-48 років) настануть найкращі часи. Тому, що з роками людина стає мудрішою. Матеріальні блага та кар'єрне зростання відходять на другий план. У пріоритеті — сім'я та близькі. Є час на улюблені захоплення і на заслужений відпочинок. А щоб швидше вибратися з кризи і підняти собі настрій, Бланчфлауер радить більше спати, рухатися і правильно харчуватися.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *