Африканський “Люцифер” вбиває європейців

Такого в Старому Світі не було вже понад 10 років. Вже відомо про перші жертви теплових ударів. У лікарнях — десятки постраждалих. Влада закликає жителів не виходити на сонце і пити воду. Діє червоний, найвищий рівень метеозагрози, передає Ukr.Media. 

"Люцифер" захоплює все більше країн центральної та південної Європи. У 10 з них з-за антициклону, що йде з Африки, оголосили найвищий рівень небезпеки. Температури піднялися до рекордних позначок. У сукупності з сильною вологістю відчуття, що на вулиці за 50.

Перші жертви — в Італії, яка досі не може впоратися з лісовими пожежами. Вогонь підступає до Риму. В Абруццо загинула 60-річна жінка — її машину знайшли в річці, яку змило вночі потоками селю, після того, як у горах пройшла гроза. Але при цьому в Італії посуха, найсильніша за останні півстоліття. Спека загрожує знищити врожай винограду і оливок. Фермери побоюються, що зможуть зібрати лише половину від того, що планували.

В іспанській Севільї теж 40. У Мадриді міські служби безкоштовно роздають воду бездомним та надають їм для відпочинку приміщення з кондиціонерами. У Барселоні від спеки рятує море, і то не завжди.

У Боснії змітають кондиціонери з прилавків. Продажі зросли на 50 відсотків. В Сараєві громадські басейни переповнені людьми, лікарі попереджають про можливість поширення кишкових інфекцій. У Будапешті намагаються врятувати полярних ведмедів, їм насипають гори льоду, аби ті не перегрілися.

Лісові пожежі погрожували національному парку в Албанії. Спека не відпускає Хорватію та Грецію — людей евакуювали недалеко від Афін, вогонь дуже близько підібрався до осель. У Белграді жителів і туристів рятують фонтани, відвідувачів кафе годують морозивом і розпилюють на них воду.

Від спеки є загиблі в Польщі та Румунії. Вчені попереджають, що така аномальна погода може збільшити смертність в Європі в 50 разів. Різко зросла і кількість людей, що потрапили в лікарню з сонячними ударами.

У таку спеку лікарі рекомендують багато пити і намагатися залишатися в тіні, особливо це стосується літніх людей. Дощів найближчим часом поки не передбачається. Наступного тижня змученим від спеки європейцям погода подарує лише тимчасовий перепочинок.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *