8 шкільних «шпаргалок», які точно знадобляться кожному дорослому

«І навіщо це вчити? Адже Все одно в житті не знадобиться!». Напевно, в дитинстві кожен хоч раз ставив собі це питання, сидячи на нудному з уроків. Але немає у світі непотрібних знань. А багато з «непотрібної» шкільної інформації виявляється досить корисним у дорослому побуті. Наприклад ось ці 8 шкільних хитрощів, які не завадить згадати всім, інформує Ukr.Media.

Ці факти і навички багато хто з нас вивчали в школі, але напевно забули, ледве покинувши шкільні стіни. Настав час дістати з пам'яті трохи старих-нових, але однаково корисних знань.

Як розрахувати час, що залишився до заходу

Рахуємо години та хвилини до заходу.

Коли сонце вже хилиться до обрію, підніміть долоню горизонтально перед очима. Зробіть так, щоб сонячний диск «торкався» вказівного пальця. Тепер перерахуйте кількість пальців від сонця до горизонту (можна підставити другу долоню знизу). Кожен з них дорівнює приблизно 15 хвилин. Приміром, 4 пальця між сонцем і горизонтом – це 1 година до заходу сонця. Дуже корисна скаутська хитрість, яка здорово знадобиться в поході, на риболовлі або коли хочеться здивувати дівчину на романтичному побаченні.

Як зрозуміти, місяць зростає або спадає

Відрізнити «зростаючий» місяць від «старіючого».

Потрібно подумки з'єднати кути півмісяця вертикальною лінією. Якщо у підсумку місяць схожий на букву «З», то він убуває (можна запам'ятати, як «З = Старіє»), а якщо на букву «Р» – зростає.

Розбиратися в римських цифрах не гірше самих древніх римлян

Шпаргалка для запам'ятовування римських цифр.

Римські цифри для сучасної людини – трохи простіше клинопису. Укласти в голові основи нумерації допоможе мнемонічне правило. Прочитайте і запам'ятайте ось таку дивну фразу: «Ми Dарим Соковиті Lимони, Вистачить Vсем Іх». Перша літера кожного зі слів – це цифра (у порядку убування): М = 1000, D = 500, C = 100, L = 50, X = 10, V = 5, I = 1. Непогана підказка для живучих в MMXVIII.

Перестати вгадувати, в цьому місяці 30 або 31 день

Розрахувати кількість днів у місяці без календаря.

Ви точно чули про цей трюк в школі. Обидві долоні в кулаки і починайте рахувати кісточки. Кожна кісточка і кожна впадина – це місяць. Починаємо, звісно, з січня. Кісточка = 31 день, а западина = 30. Ах так, скільки там днів в лютому?

Як множити на пальцях

Таблиця множення на 6-9, яку можна «підглянути» на руці.

Таблиця множення – та ще морока, особливо, коли перевалює за 5. Але якщо провал у шкільних знаннях наполегливо дає про себе знати, завжди можна перемножити числа від 6 до 9 на пальцях. Для цього уважно подивіться на свої руки, опустивши їх долонями вниз. Пронумеруйте кожен палець від 6 до 10, починаючи з мізинця. Тепер, щоб помножити, наприклад, 8 на 7, з'єднайте «восьмий» палець однієї руки з «сімкою» інший (як на фото). Всі пальці, які опинились знизу і самі сполучені це десятки. У нашому випадку, «5». А пальці зверху – це одиниці та їх кількість потрібно помножити одне на одного. В даному прикладі це 2 х 3 =6. Загальна: 56.

Виміряти довжину невеликих предметів без лінійки

Вимірюємо без лінійки.

Тут теж можна порахувати на пальцях». Досить запам'ятати, що відстань між кінчиками великого і вказівного пальців дорівнює приблизно 18 см, а між великим і мізинцем – близько 20. Звичайно, в силу індивідуальних налаштувань» (читай, розміри) кожного результат ніколи не буде точним до міліметра. Але хоч приблизно вгадаєте.

І виміряти кут без транспортира

Кути без транспортира.

Транспортир – другий після циркуля предмет, який кожен третій стабільно забував покласти в портфель і принести на геометрію. Але і без нього можна викрутитися. Якщо запам'ятати, що кут між великим пальцем і мізинцем в «нормально растопиренному» положенні = 90 градусів, між мізинцем і безіменним = 30 градусів, мізинцем і середнім = 45, а мізинцем і вказівним = 60.

Перевірити, чи заряджена батарея

«Мертва» чи «жива»?

Тест з фізики для 7-го класу: упустіть батарейку з маленької висоти, утримуючи її суворо вертикально. Впала набік – розряджена. А якщо відскочила, але зберегла вертикальне положення – ще попрацює.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *