7 причин, чому не можна користуватися телефоном перед сном

Подивитися історії в Instagram, погортати стрічку в Facebook, зайти в Viber — буденні дії, які виконує кожен з нас, перш ніж остаточно відійти до сну. Ми зібрали факти, які переконають відкласти смартфон подалі і спокійно заснути, інформує Ukr.Media.

Утруднене пробудження

Використання смартфона перед сном негативно впливає на пробудження з ранку. Зменшення часу на сон і велике навантаження на центральну нервову систему — основні фактори, які ускладнюють пробудження. Спробуйте перед сном почитати звичайну книгу або відразу лягайте спати, тоді прокидатися буде набагато легше. Ранній підйом перестане здаватися каторгою.

Порушення гігієни

Людина щодня контактує із зовнішнім світом: тримається за поручні в автобусі, чіпає перила в під'їзді, вітається за руку з колегами і друзями, гладить кота. Телефон майже постійно знаходиться в руках, через що на нього потрапляють мікроби. Будь-яка охайна людина вмивається перед сном. Телефон же ніяк не дезінфікується, тому спати поруч з ним і чіпати його перед сном небажано.

Шкідливе випромінювання

Шкідливе електромагнітне випромінювання — вагома причина не користуватися телефоном перед сном і відкласти його куди подалі. Прямих доказів того, що випромінювання смартфонів провокує рак — немає. Але є вчені, які висувають таку гіпотезу. Випромінювання негативно впливає на організм людини — це факт, визнаний наукою, тому краще не ризикувати і не спати поруч зі смартфоном.

Засмічення пам'яті

Вченими давно доведено, що перед сном пам'ять активізується і за короткий проміжок часу можна запам'ятати багато корисної інформації. Кожен з нас міг переконатися в цьому ще в дитинстві, коли вчив вірш перед сном і клав книгу під подушку.

Нерозумно витрачати таку можливість на запам'ятовування безглуздих постів або історій в Instagram. Краще почитати книгу або вивчити кілька десятків іноземних слів. Використовуєте цю можливість організму максимально.

Зменшення вироблення мелатоніну

Мелатонін — гормон, який безпосередньо впливає на якість сну. Підвищене вироблення мелатоніну — сигнал для організму, що потрібно відходити до сну. Гормон переважно виробляється ввечері, коли навколо темно. При світлі Мелатонін не може вироблятися в кількості, яка необхідна для якісного сну. Яскраве світло телефону перешкоджає виробленню гормону. Згодом у людини, яка постійно сидить в телефоні перед сном, можуть почати проявлятися напади безсоння.

Збільшення часу необхідного для відходу до сну

У США проводили експеримент, суть якого полягала у вимірюванні часу необхідного для відходу до сну в різних умовах. Учасники дослідження, які перед сном читали паперову або електронну книгу з екраном e-ink, засипали в середньому за 10 хвилин. Удвічі більше часу було потрібно тим, хто читав з екрана смартфона.

Зниження якості сну

Якість сну — показник корисних властивостей відпочинку в нічний час. Перед сном потрібно думати про щось хороше, слухати класичну музику або читати цікаву книгу, тоді сон на 100% буде виконувати свою основну функцію — відновлення організму. У соціальних мережах та Інтернеті багато негативу, тому краще відкласти телефон подалі, щоб не навантажувати ЦНС і добре виспатися.

Смартфон перед сном може гарантувати вам нічні кошмари користуватися телефоном перед сном без потреби не варто. Смартфони негативно впливають на організм людини і з часом можуть знизити якість життя. Тому позбавляйтеся від цієї поганої звички, щоб добре висипатися і бути здоровим.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *