7% жителів США вважають, що шоколадне молоко дають коричневі корови

Спойлер: вони помиляються

7% дорослих американців вважають, що шоколадне молоко дають коричневі корови, це відомо за даними національно репрезентативного онлайн-опитування, інформує Ukr.Media.

Еквівалент всього населення штату Пенсильванія не в курсі, що шоколадне молоко — це молоко, какао і цукор.

Але попри їдкі жарти, якими супроводжуються результати гучного опитування, найбільше дивує те, що відсоток невігласів виявився настільки низьким

Вже десятки років фахівці з сільського господарства, харчування та освіти скаржаться на безграмотність американців. Американці не знають, де вирощуються продукти, як вони потрапляють на полиці магазинів — і навіть, як у випадку з шоколадним молоком, з чого вони складаються.

Одне дослідження Департаменту сільського господарства, проведене на початку 1990-х, виявило, що чи не кожен п'ятий дорослий не знав, що гамбургери робляться з яловичини. Ще більше респондентів не мали ні найменшого уявлення про фермерство — яку площу займає типова американська ферма, чим харчується худоба і т. д.

Фахівці кажуть, що більшість американців нічого не знають про сільськогосподарську сферу

«У кінцевому підсумку все зводиться до питання звичності, — каже Сесілі Аптон, співзасновниця організації FoodCorps, яка проводить безкоштовні уроки сільськогосподарської освіти в молодших класах. — Зараз ми привчені до того, що за їжею ходять в магазин. В освітній системі не розповідають, звідки береться їжа до магазину».

Втім, Аптон і її колеги уточнюють, що ці висновки стосуються не всіх. Дослідження свідчать, що жителі сільської місцевості краще уявляють собі, звідки беруться продукти.

Але в деяких групах населення продуктове невігластво досягає вражаючих висот. Коли дослідники опитали учнів 4-х, 5-х та 6-х класів однієї міської каліфорнійської школи, вони з'ясували, що більше половини не знає, що пікулі — це огірки, а цибуля і салат — рослини. Четверо з 10 не знали, що гамбургери робляться з корів, а 3 з 10 — що сир робиться з молока.

«Всі респонденти згадали назви звичних продуктів в сирому вигляді, і більшість знали, що продукти вирощуються на фермах і в садах, — йдеться у звіті. — Однак у них не було загального уявлення про обробку продуктів і сільськогосподарські культури, що лежать в основі звичних продуктів».

У якомусь сенсі це невігластво — логічний результат індустріалізації та урбанізації. Багато американців не замислюються, як виглядає вівсянка до потрапляння в коробку або сосиска до потрапляння в упаковку.

Більш того, багато продуктів американців звикли бачити лише в певній формі, яка зовсім не схожа на початкову: наприклад, найпопулярніший в Америці «фрукт» — це апельсиновий сік, а серед найпоширеніших овочевих продуктів — чипси і картопля фрі.

Втім, в останні 20 років деякі зміни все-таки відбулися

Багато активістів намагаються виправити стан справ, а у школах проводять спеціальні уроки. Аптон каже, що краще розуміння сільського господарства не зашкодить нікому:

«Нам досі трапляються діти, які дивуються, що чипси робляться з картоплі, а пікулі — це огірки. Знання — сила. Без знань ми не навчимося приймати зважені рішення».

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *