Заради цього знімку фотограф два тижні сидів під водою – переможці премії дикої природи

Британський музей природознавства підбив підсумки конкурсу найкращих знімків дикої природи. “Фотографом року дикої природи 2023” визнаний француз Лоран Баллест. Він зробив кадр під водою, на якому зображено триголий мечохвостий краб, що неспішно рухається по мулу.

На зйомку пішло два тижні дайвінгу по шість годин на день, пише IFLScience. На знімку краба супроводжують три мальки жовтоперого каранксу (треваллі). Це фото отримало назву “Золота підкова”.

Лоран Бальєста. Фотограф року дикої природи

Лоран Бальєста. Фотограф року дикої природи

“Ці тварини добре відомі, тому що в деяких частинах світу вони тисячами виходять з води, щоб нереститися на пляжах”, – сказав Баллеста. “Але їх не часто фотографують у воді, тому що зазвичай місця, де вони люблять жити, це каламутна вода з нульовою видимістю. Нам пощастило знайти це місце з достатньою видимістю і хоча б цього разу неглибоким”.

За словами Баллеста, все було легко, за винятком того, що їм потрібно пірнати день у день. Єдиний тиск полягав у тому, щоб підтримувати мотивацію всіх та мати дисципліну, щоб повертатися щодня та ніч, бо знайти крабів не так і просто.

Вже понад 445 мільйонів років мечехвости блукають дном океану, але в сучасну епоху вони знаходяться під загрозою через унікальну лікувальну цінність їхньої блакитної крові. Її використовували у вакцинах, у тому числі для боротьби з COVID-19, але тепер існують рекомбінанти, отримані із синтетичних білків, які можуть виконувати ту саму роботу.

Ще одним переможцем конкурсу 2023 став ведучий і фотограф дикої природи Берті Грегорі. Він став переможцем у категорії “Поведінка: Ссавці”.

“Кожного разу, коли я думаю, що ми бачили всі стратегії полювання, які використовують ці косатки, вони роблять щось зовсім нове”, – сказав Грегорі. “Я думаю, що найдивовижніше у поведінці тварин, так це те, що тварини використовують безліч мисливських стратегій, які є інстинктивними, тоді як ця майстерніша. Вони не народжуються, знаючи, як це робити, вони тренуються як професійні спортсмени, десятиліттями вивчаючи, як це робити від своїх батьків”.

Кити, що створюють хвилі

Кити, що створюють хвилі

“Коли кити полюють, вони всі розкидані приблизно на кілометр, перевіряють лід незалежно один від одного, роблячи шпигунські стрибки та перевіряючи наявність тюленів. Як тільки хтось його знаходить, то падає вниз, а потім усі вони зникають, і це тому, що кит, який помітив тюленя, очевидно, видає заклик, щоб повідомити, що він знайшов тюленя”, – розповів Берті.

Фото переможця конкурсу в категорії “Рослини та гриби” з Греції.

“Останній подих осені” Агорастоса Папацаніса

Агорастос Папацаніс використовував фотографічну парасольку і пластиковий пакет, щоб захистити свою техніку, роблячи цю містичну фотографію гриба-парасольки, що випускає мільярди спор з зябер під капелюшком. Зазвичай невидимі, вони подорожують повітряними потоками, а деякі приземляються там, де є волога і їжа, що дозволяє їм рости і створювати свої власні сітки під лісовою підстилкою.

Фото переможця конкурсу в категорії “Поведінка: амфібії та рептилії”.

Банкет з пуголовками Хуана Хесуса Гонсалеса Аумади

Банкет з пуголовками Хуана Хесуса Гонсалеса Аумади

Мертвий горобець стає бенкетом для несподіваної групи падальників у переможному кидку Хуана Хесуса Гонсалеса Аумади. Пуголовки звичайних жаб їдять все, від водоростей до рослинності і крихітних плаваючих безхребетних. Чим більше вони стають, тим вище їх апетит, і великі м’ясоїдні пуголовки з радістю скористаються всіма перевагами такого бенкету, як цей.

Фото переможця конкурсу у категорії “Поведінка: безхребетні”.

Фантастичне світло від Шрірама Муралі

Фантастичне світло від Шрірама Муралі

Світлячки фантастично відбивають світло на цьому яскравому знімку Шрірама Муралі, який демонструє нічне небо тигрового заповідника Анамалай у штаті Таміл Наду, Індія. Муралі об’єднав 50 19-секундних експозицій, щоб сфотографувати біолюмінесцентні спалахи, вироблені цими маленькими жуками, протягом 16 хвилин.

Раніше Інформатор писав:

  • Найсмішніші фото тварин 2023 року: кенгуру-музикант і мавпа-король
  • Літаючий собака, збори котів і собака-страус! Названо фіналістів премії смішних фотографій тварин – фото
  • Битва в небі стала найкращим фото року

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *