Вирішили розморозити м’ясо — не забудьте про обов’язкове правило, щоб на ранок не пошкодувати

Обережні люди часто закуповуються м'ясом із запасом, щоб потім його зберігати в морозилці. Але тут є одна проблема: при вирішенні щось приготувати, важливо правильно розморозити його. Найкраще починати це робити ще з вечора. Але важливо не прогаяти важливу деталь, інформує Ukr.Media.

М'ясо потрібно поступово розморожувати. І хоча процес цей тривалий, зате завдяки йому у шматку свинини чи яловичини не розмножаться бактерії.

А головне правило — поступово розморожувати м'ясо можна лише у холодильнику. Перед цим слід покласти заморожений шматок на тарілку або миску. Тільки там буде правильна температура — не надто низька та не дуже висока. За ніч м'ясо гарантовано розтане та буде готове до вживання.

Найбільшою помилкою було б залишити м'ясо на кухонному столі (хоча домашні коти можуть з цим не погодитись) або у теплій воді. Таким чином, ви створюєте ідеальні умови для розмноження бактерій.

Щодо цього є навіть наукові дослідження та рекомендації серйозних відомств. Так, фахівці Міністерства сільського господарства США заявили, що безпечна температура розморожування м'яса — не вище за 4°C.

Якщо раптом вам необхідно дуже швидко мати під рукою шматок свіжого м'яса, то можна піти на компроміс. При швидкому розморожуванні воно може постраждати, що позначиться на його смаку та структурі.

Один із таких безпечних способів — розморожування у теплій воді (не гарячій). Але м'ясо при цьому має бути у водонепроникній упаковці! Змінюйте воду кожні 10 хвилин. Процес займе від години до двох, залежно від розміру шматка.

Ще швидший спосіб — розморожування в мікрохвильовій печі. Бактерії загинуть під впливом критичної температури, проте смакові якості майбутнього блюда погіршаться, а вміст поживних речовин сирого продукту знизиться.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *