Яке м’ясо корисніше: курка чи індичка

Куряче м'ясо і м'ясо індички мають репутацію максимально корисних продуктів, але все ж цікаво, що краще. Давайте порівняємо!

Калорійність

М'ясо і курки, і індички не дуже калорійне, але індичка — більш дієтична, якщо говорити про м'ясо зі шкірою: 144 ккал проти 214 ккал у курки зі шкірою. Якщо ж ви візьмете філе без шкіри, то отримаєте приблизно однакову калорійність: 113 ккал у курки, 115 ккал в індички, інформує Ukr.Media.

Хто перемагає? Можна сказати, нічия, тому що і курку, і індичку багато хто воліє їсти без шкіри, особливо якщо мета — домогтися зниження ваги.

Вміст білка

В середньому, в курці міститься 21 грама білка, а в індичці 24 грами. Білки потрібні нам для побудови м'язів, а м'язи не тільки виглядають красивіше, ніж жирові відкладення, але і допомагають худнути: чим більше вони розвинені, тим більше жиру спалюється при фізичному навантаженні. Тому немає нічого дивного в тому, що і індичку, і курку люблять любителі спорту.

Хто перемагає? З невеликим відривом індичка. Але курка теж добре підійде тим, хто стежить за вагою і активно займається спортом.

Вміст триптофану

У курці 0,27 грама на 100 г, в індичці — 0, 28. Триптофан — це аміноксилота, з якої організм синтезує серотонін — його ще називають «гормоном щастя». До речі, цей же гормон згодом бере участь у виробленні речовин, необхідних для швидкого і безпроблемного засипання. Так що триптофан — це запорука гарного настрою і повноцінного відпочинку.

Хто перемагає? Формально індичка, але в реальності ці показники порівнянні.

Вміст селену

У курці міститься 58% добової норми селену (в 100 г), в індичці — 44%. Селен необхідний для нормального функціонування щитоподібної залози. Здоров'я цього органу — запорука гарного обміну речовин і енергійності.

Хто перемагає? Курка. Обов'язково включайте її в раціон, якщо дбаєте про здоров'я щитоподібної залози.

Вміст холестерину

Курка — 64 мг на 100 г, індичка — 62 мг на 100 г. Всі знають, що холестерин «жахливо, жахливо шкідливий», але, як це зазвичай буває, все залежить від кількості і якості вживаної їжі. Взагалі, холестерин необхідний для того, щоб транспортувати жири в потрібне місце в організмі, тому зовсім виключати з раціону продукти з його відносно високим вмістом не потрібно. Однак помірність тут теж необхідна.

Хто перемагає? З невеликим відривом індичка.

Підбиваємо підсумки

Звіривши сухі цифри, приходимо до висновку, що індичка по ряду показників корисніша, ніж куряче м'ясо. Але ці переваги не настільки значні, щоб відмовлятися від одного продукту і налягати на інший. Найголовніше в харчуванні — і про це говорять всі дієтологи — це збалансованість, повноцінність. Тому не варто відмовляти собі у вживанні і курки, і індички. Але важливо вибирати якісне м'ясо! На жаль, курка дещо дискредитована тим, що дослідження підтверджують її невисоку якість. М'ясо накачують спеціальними складами, щоб збільшити його вагу, в ньому знаходять антибіотики. Тому радимо купувати продукцію тих виробників, яким ви довіряєте.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *