З’явилися судинні зірочки на очах? На що це вказує

Бонус: ми розповімо, як їх зменшити

Для того, щоб наші очі отримували необхідне кровопостачання, кожне очне яблуко з'єднане з однією головною веною і однією головною артерією, від яких відходять дрібніші відростки по всьому оку. Якщо подивитися в дзеркало, то можна побачити, що більшу частину поверхні очного яблука займає склера, або білок ока, згідно з даними Американської академії офтальмології. У нормі склера має бути білого кольору, оскільки ці невеликі відгалуження від основної вени та артерії не видно, інформує Ukr.Media.

Якщо ви помітили, що ці дрібні вени почали поширюватися по білках очей, ви можете замислитись, чи є їх поява приводом для занепокоєння. У деяких випадках поява прожилок на білках очей, викликана розширенням кровоносних судин, може бути тимчасовим явищем. Воно може виникнути через перенапруження очей, поганий сон або попадання в око дрібного подразника. Почервоніння склери може спостерігатися і у тих, хто страждає на алергію. Іншими причинами появи судинних зірочок можуть бути надмірна дія сонячних променів, травма ока або сухість ока.

Судинні зірочки на очах вказують на такі проблеми

На думку експертів клініки Mayo Clinic, ще одна причина, через яку ви можете помітити таке почервоніння склери, — це субкон'юнктивальний крововилив. Це відбувається через розрив кровоносної судини і проявляється у вигляді червоної плями на очному яблуку. Пошкодити одну з цих крихітних кровоносних судин може будь-що — від блювоти до нападу кашлю. Субкон'юнктивальний крововилив зазвичай не викликає занепокоєння, оскільки зазвичай проходить самостійно протягом 14 днів.

Хоча ми говорили в основному про вени на білках очей, при рубцюванні райдужної оболонки можлива поява червоних вен на райдужній оболонці. За даними дослідження 2017, опублікованого в журналі The Pan African Medical Journal, це захворювання характеризується появою аномальних кровоносних судин на поверхні райдужної оболонки через утруднення кровопостачання сітківки.

Rubeosis iridis пов'язують з діабетом, оклюзією вен сітківки, хронічним відшаруванням сітківки та іншими захворюваннями. У 2012 році в журналі Journal of Vascular Surgery було опубліковано звіт про випадки захворювання, в якому також було виявлено зв'язок між rubeosis iridis та захворюванням сонних артерій, при якому скупчення бляшок ускладнює кровопостачання голови та мозку.

Поради щодо зменшення виразності судинних зірочок на очах

Якщо цей симптом не пов'язаний із будь-яким захворюванням, можна спробувати зменшити почервоніння в домашніх умовах. Для людей, які носять контактні лінзи, спробуйте зробити перерву в носінні лінз і надіти замість них окуляри. Можливо, почервоніння та роздратування очей викликане саме ними. Очні краплі також можуть допомогти зняти подразнення очей. Крім того, щоденне дотримання здорових звичок також може допомогти запобігти появі судинних зірочок на очах. До них відносяться достатній сон, регулярні перерви в роботі з екраном, питво води, боротьба з алергією, відмова від вживання наркотиків і алкоголю.

У разі появи болю в очах, чутливості до світла, зміни зору або травми ока обов'язково зверніться до лікаря. Те саме слід зробити, якщо ви помітили потенційні ознаки очної інфекції — почервоніння, біль, свербіж, нечіткість зору — або якщо почервоніння зберігається більше кількох днів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *