Топ-3 хобі, які гарно тонізують мозок

З віком дуже часто когнітивні здібності поступово зазнають змін, можуть початися проблеми з пам'яттю і інші неприємності, якщо не почати своєчасну профілактику вікових змін. І усе не настільки складно, як може здатися. Достатньо підібрати цікаве і одночасно корисне хобі, інформує Ukr.Media.

Обираємо музичний інструмент

Навчитися грати на музичному інструменті — справжній виклик для будь-якої людини, далекої від світу музики і нотної грамоти. Однак вчені провели безліч експериментів, які доводять, що результат повністю виправдовує складнощі у процесі навчання. Двом групам добровольців запропонували великий список слів із завданням запам'ятати якомога більше. Та група, члени якої добре володіли хоча б одним музичним інструментом, пішла вперед з великим відривом від групи, яка не мала музичного досвіду. Чому б і вам не придбати компактний інструмент, наприклад, гітару, щоб проводити вихідні з користю для себе і рідних?

Вивчаємо мови

Якщо у вас немає тяги до музики, чому б не спробувати зануритися у світ іноземних мов? Відомий факт: вивчення будь-якої мови має неймовірний вплив на мозок. Людина, що володіє однією або декількома мовами, розвиває просторове мислення, краще міркує, а також рідко скаржиться на провали у пам'яті. При цьому зовсім не важливо, яку мову ви обираєте — головне, щоб заняття були систематичними і приносили задоволення.

Йога

Для тих, хто шукає спокій і умиротворення у метушливому світі, ідеально підійде йога або різні техніки медитації. Багато шанувальників подібного дозвілля можуть підтвердити, що вже після одного заняття поступово йде тривожність і прояснюється свідомість. Але ж дуже часто стрес не дає нам нормально функціонувати і концентруватися на потрібних речах. Поки організм зайнятий вирішенням проблем з тривогою, мозку складно ефективно працювати. Якщо ви впізнали себе, спробуйте хоча б кілька занять, можливо, саме такого розслаблення вам не вистачало для ще більшої продуктивності.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *