Топ-15 інгредієнтів у косметиці, які є шкідливими для здоров’я людини

Іноді достатньо вивчити склад крему, щоб зрозуміти, що ним ви ніколи не користуватиметесь. Які ж це компоненти?

Пропіленгліколь

Ця сполука є похідною нафтопродуктів. Це другий за популярністю компонент зволожуючих кремів після води. Така сполука може викликати подразнення очей і шкіри. Пропіленгліколь зустрічається у засобах для гоління, дитячих оліях, шампунях. Якщо на етикетці є позначки Propylene Glycol, Proptylene Glycol, 1,2-Propanediol — не беремо!

Формальдегід

Це той самий формалін. Він є поширеним консервантом. Зустріти його можна у складі лаків для нігтів, шампунів, відбілюючих засобів. На етикетці може позначатися як 4 formaldehyde, formalin, formic aldehyde, oxomethane, oxymethylene. Токсичний і канцерогенний. Такий засіб також купувати не варто, інформує Ukr.Media.

Гідрохінон

Гідрохінон — популярний компонент відбілюючих косметичних засобів, освітлювачів для волосся, консилерів, засобів для вмивання і сонцезахисних засобів з SPF, що вищий за 15. Гідрохінон зменшує вироблення пігменту меланіну у шкірі. Це призводить до збільшення впливу UVA і UVB променів на глибокі шари шкіри. Самі розумієте, наскільки це небезпечно. На етикетці може позначатися як 1,4-Benzenediol, 1,4-Dihydroxybenzene, P-Dioxybenzene, 4-Hydroxyphenol, P-Hydroxyphenol, 1,4 Benzenediol.

Лаурилсульфат натрію, лауретсульфат натрію

Ці речовини прибирають зі шкіри жир і сіль. Можуть викликати подразнення шкіри і очей, але реальну загрозу становлять лише за наявності тривалого (понад годину) контакту зі шкірою. Тож якщо у вашому шампуні він є — не панікуйте, але у майбутньому намагайтеся обирати засоби, у складі яких немає Sodium Laureth Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Lauryl Ether Sulfate, Anhydrous Sodium Lauryl Sulfate, Irium, SLS, SLES, MSDS, ALES, ALS.

Парабен

Будь-який крем містить речовини, назви яких закінчуються на -парабен. Наприклад, бутилпарабен (Butylparaben), метилпарабен (Methylparaben), пропілпарабен (Propylparaben). Ці речовини використовуються у якості консервантів. Парабени вважаються безпечними, але останні дослідження підтвердили, що метилпарабен може взаємодіяти з UVB-променями і прискорювати старішання шкіри. Обережніше з ним!

Ацетат алюмінію

Використовується у кремах для обличчя у якості в'яжучого засобу. Спочатку він був розроблений для створення водонепроникних тканин… Цікава аналогія зі шкірою, чи не так? За умови тривалого використання ацетат алюмінію (Aluminum Acetate) викликає лущення шкіри.

Бітіонол

Використовується у кремах у якості бактерицидного засобу. Може стати причиною підвищеної чутливості шкіри до сонячного світла, свербіння і почервоніння. Якщо у вас чутлива шкіра, то напис Bithionol на етикетці — стоп-сигнал!

Триклозан

Останнє досягнення у антибактеріальній хімії. Використовується у засобах для побутових потреб (для миття та чищення), а також у косметиці. Але вчені помітили, що бактерії почали "навчатися" і формувати стійкі до триклозану штами. Оскільки звичайне мило очищає шкіру не гірше за триклозанове, давайте не будемо допомагати бактеріям у підготовці універсальних солдатів? Triclosan нас не влаштовує!

Гліцерин / вазелін

Це хімічні сполуки жиру з водою, у яких жир подрібнюється на більш дрібні компоненти. Всупереч рекламі, вони не є зволожувачами, а викликають зневоднення і висушування шкіри (за наявності вологості повітря, яка нижча за 65-70 % такі сполуки "витягують" вологу з глибоких шарів шкіри, чим підсилюють пересихання глибоких шарів епідермісу, роблячи суху шкіру ще більш сухою). Впізнати їх у складі просто: Glycerin і Vaselin, псевдонімів немає.

Дигідроксиацетон

Ця хімічна сполука найчастіше зустрічається у неякісних автобронзантах. Вона здатна погіршити перебіг астми. Особливо шкідливою є для вагітних і жінок, що годують грудьми. Ховається під ім'ям Гліцерон, 1,3-дигідроксипропанон-2. Дуже небезпечна речовина.

Флюорокарбон

Зазвичай його використовують у лаках для волосся під ім'ям Fluorocarbons. Речовина є токсичною для дихальних шляхів.

Феноксиетанол

Викликає серйозні алергічні реакції. Торгівельна назва — Arosol, Dowanol EPH, Phenyl Cellosolve, Phenoxethol, Phenoxetol and Phenonip.

Фторид

Багато років цей інгредієнт рекламувався як корисний для зубів (зміцнює емаль, захищає від карієсу). Він вводився до складу зубних паст і рекомендувався дітям, як "компонент, що необхідний у період розвитку постійних зубів". Але "Національною програмою токсикології" за сприяння Державної служби охорони здоров'я США були проведені дослідження, які підтвердили, що фтор хоча і є одним з природних компонентів тканин зуба, але він не повинен потрапляти до організму у вигляді фториду. Фтор необхідний у малій кількості, і може засвоюватися у органічних формах, з їжею.

Тальк

Він жахливо токсичний. Особливо це стосується пудри. Переконайтеся, що на вашій є позначка "Talc free".

Бутан і пропан

Зустрічаються у дезодорантах-спреях. Вони дуже шкідливі і для шкіри, і для дихальних шляхів. Чи треба вам це?

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *