Стало відомо, про які хвороби може сигналізувати рання сивина

Сиве волосся може з'явитися в будь-якому віці, навіть ранньому, проте в якихось випадках це варіант норма, в інших ознака захворювання. Про це розповіли лікарі-ендокринологи, інформує Ukr.Media.

Сиве волосся є ознакою природних вікових змін, тому що згодом в організмі виробляється все менше меланіну. Зазвичай, поява першої сивини припадає на 25-30 років. Для монголоїдної та європеоїдної раси ранньою сивиною вважатиметься поява сивого волосся до 25 років, для негроїдної раси — до 30 років.

Рання сивина може бути ознакою захворювання. Серед найпоширеніших — гормональні збої в організмі, захворювання травної системи, аутоімунні хвороби, дефіцит вітамінів — цинку, міді, заліза, кальцію, вітамінів групи В (особливо вітаміну В12), вітаміну D, прийом деяких препаратів, вагітність та лактація, синдроми хронічного болю та стрес. Останній, до речі, провокує виброс гормонів кортизолу та адреналіну, а вони, у свою чергу, призводять до спазму в судинах та погіршення кровообігу волосяних фолікулів.

Ранню сивину може спровокувати і несприятлива екологічна ситуація. Наприклад, тривалий та інтенсивний вплив на організм електромагнітних хвиль або надлишковий вплив ультрафіолету. Робота на шкідливих підприємствах або в непростих кліматичних умовах також є фактором ризику. Важливо розуміти, що куріння, вживання алкоголю та наркотичних речовин можуть призвести до ранньої сивини. Крім того, на виробленні меланіну негативно позначається нестача білка. Він може виникати за умови дотримання жорстких дієт, коли людина прагне екстремально швидко скинути вагу або має нетрадиційний підхід до раціону, наприклад, якщо людина є прихильником веганства. Системні порушення режиму сну та неспання також можуть призвести до появи ранньої сивини.

Однак найголовнішим чинником появи срібла в шевелюрі залишається генетика. З великою ймовірністю у дітей сивина проявиться в тому ж віці, що й у батьків. Це варіант норми.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *