Сіпається око: існує цілий ряд факторів, які можуть викликати нервові спазми

Хто ніколи не думав, чому сіпається око, підніміть руки! Що, немає таких? Тож не дивно, адже причина цієї проблеми в 99% випадків – погані нерви. А в наш час стресів і перевантажень вони тільки і роблять, що пустують. Але є і більш серйозні причини недуги, інформує Ukr.Media.

Зазвичай з'ясувати, чому сіпається око, ми не встигаємо – нервовий тик проходить в лічені хвилини, максимум – години. Але іноді тик повертається, стає постійним або взагалі не припиняється. У таких випадках, звичайно ж, пора проконсультуватися з лікарем або хоча б вивчити детально цю тему.

Сіпання верхнього або нижнього повіка, очний тик, міокімія – симптом роздратування очного нерва, що викликає повторювані мимовільні скорочення кругового м'яза ока.

Ось 8 основних факторів, за якими у людини смикається око:

Втома очей

Багатогодинні посиденьки перед монітором і звичка читати в транспорті викликають перенапруження мускулатури ока. Особливо негативно на очний нерв впливають постійні перепади світла і відстані при читанні або перегляді фільму. Тому варто пам'ятати, що не можна читати лежачи, не можна дивитися фільм при повністю вимкненому світлі більш як 2 години поспіль, а також варто відмовитися від книги або смартфона в тремтячій маршрутці.

Недолік сну

В останні 2 роки було зроблено кілька найважливіших відкриттів в області сну. Серед іншого, вчені довели кореляцію між кількістю сну і хворобою Альцгеймера, а також падінням імунітету. Звичайно, на нервову систему недосип впливає дуже сильно. Навіть без наукових доказів з цим нескладно погодитися, адже кожен з нас відчував це на собі. Здоровий сон – це 7-8 годин поспіль, в темному приміщенні, бажано – з засинанням не пізніше півночі.

Стрес, невроз

Одна з найбільш частих причин, чому сіпається око, – це стрес. Невроз – нав'язливий стан, в даному випадку рух, який у нас формується внаслідок стресу. І під стресом можна розуміти все що завгодно: постійно миготливу лампу денного освітлення на робочому місці, важку життєву ситуацію в поточний момент, різку зміну відразу в декількох сферах життя (навіть радісну!) Або навіть зміну пори року.

Сухість очей, що виникає при роботі з комп'ютером або довгому читанні

Чи знаєш ти, чому наші очі так перенапружуються від роботи за комп'ютером, і виникає сухість? Існує цікава і правдоподібна теорія. Наші предки проводили по багато годин без руху і дивились в одну точку тільки в одному випадку – на полюванні, вистежуючи жертву. Тому, коли ти завмираєш біля комп'ютера на 8 годин, організм включає все ту ж програму: увага, увага – концентрація на максимум, вдивляємося з усієї сили – зараз вилетить пташка. Це програма передбачає серед іншого максимальні проміжки часу між морганням – просто щоб не пропустити напад хижака, ми стільки століть моргали рідше, що навик асоціативно закріпився на генному рівні.

Отже, що ми маємо в підсумку: «мисливець» перед монітором, очі моргають все рідше, концентрація на максимумі, тому ми не звертаємо уваги на неприємні відчуття в очах, і лише у кінці дня, коли очі пересихають, концентрація послаблюється і ми втомлюємося, починаємо помічати той самий «пісок в очах».

Рішення на поверхні і всім відоме – відволікайся.

Реакція на прийом антигістамінних препаратів

Навіть від судинозвужувальних крапель в ніс, що знімають набряк слизової, може початися тик. Цей пункт повинен бути зазначений в інструкції до препарату серед можливих побічних ефектів. Тому якщо регулярно приймаєш протиалергічні засоби, уточни цю інформацію.

Кофеїн, алкоголь, солодкі газовані напої

Все назване створює цілий комплекс несприятливих впливів на наш організм – від гри з гормонами до «неправильного» холестерину і проблем з шлунково-кишковим трактом. Око, яке сіпається може стати одним із проявів накопичених проблеми. Звичайно, від одної склянки тик у нас зазвичай не починається, тому цей взаємозв'язок менш очевидний. І тим ще більш небезпечний, адже має накопичувальний ефект!

Незбалансоване харчування

Недолік в раціоні магнію здатний викликати спазм м'язів. А недолік цей є майже у всіх нас. Причин у нього теж чимало, від гастриту до регулярних стресів.

Рішення – обстежитися у лікаря і пропити з метою профілактики місячний курс магнію хоча б раз на рік, особливо корисно – в холодну пору.

Ослаблений імунітет після недавно перенесених інфекційних захворювань

Вірусна або бактеріальна інфекція – стрес для всіх систем нашого організму. На етапі відновлення його зусиль часто не вистачає на кожен «фронт робіт», тому нервовий тик у вигляді смиканого ока може стати закономірним наслідком серйозного захворювання. Хороша новина – це явище тимчасове і триватиме кілька тижнів.

Як позбутися від очного тика?

На жаль, простим зусиллям волі ми не можемо примусити очі перестати смикатися. Але ці кілька простих рекомендацій точно тобі не зашкодять і не тільки позбавлять від тика, але і зміцнять організм в цілому.

  • Висипатися (не менш 8 годин сну!),
  • Не перевтомлюватися, дотримуватися режиму дня. При роботі на комп'ютері користуватися очними краплями, які усувають сухість очей.
  • Пропити курс рослинних заспокійливих засобів з валеріани, пустирника, глоду, хмелю, меліси.
  • Збалансувати свій раціон продуктами, що містять магній. Це вівсяна і гречана каша, зерновий хліб.

Рідко трапляється, що око продовжує смикатися незважаючи на всі вживані заходи. У такому випадку лікування здійснюється за допомогою ін'єкцій ботокса: отрута паралізує роздратований нерв.

До чого смикається око: народні прикмети

Як і було сказано, в більшості ситуацій смикається повіко одного ока. І нервове перенапруження – найважливіша причина, так що хвилюватися і придумувати собі страшні болячки не варто. Взагалі, щодо смикаючихся очей є і хороші новини: їх нам дарують, як не дивно, народні прикмети.

Якщо смикається праве око, то народна мудрість впевнена, що в найближчому майбутньому відбудеться щось настільки хороше і важливе, що стримати емоції буде неможливо.

Якщо смикається ліве око, то, навпаки, треба очікувати не дуже приємних новин.

Якщо повіко смикається кілька тижнів, потрібно обов'язково проконсультуватися з окулістом! Можливо, цей нервовий тик натякає на більш серйозні проблеми зі здоров'ям, визначити які може тільки лікар.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *