Що треба знати, перш ніж почати займатися плаванням

Плавання може здатися вам хорошим вибором, щоб зайнятися хоч якимось видом спорту. І це так, якщо ви підійдете до цього відповідально. Ходити в басейн і займатися плаванням — речі абсолютно різні, тому що тільки грамотні тренування забезпечать той результат, до якого ви так прагнете, інформує Ukr.Media.

А чого варто очікувати від плавання? Ось головні п'ять ефектів.

Кардіотренування

Плавання відносять до спорту з кардіонавантаженням, тобто такого, який покращує роботу серцево-судинної системи і приводить її в тонус. Це дуже корисно при малорухливому способі життя, адже робить серце більш витривалим і захищає від захворювань.

Підвищення витривалості

Працюючи у воді, ви стаєте більш витривалими на суші. Сила води створює навантаження на всі м'язи вашого тіла, що робить їх більш щільними і сильними. Як результат — вам будуть легше даватися повсякденні справи, а до вечора ви не будете відчувати втоми.

Відмінна постава

Не варто сподіватися на "фігуру плавця", якщо ви прийшли в плавання у тридцятирічному віці. Але ось зміцнити м'язи спини і допомогти вам розправити плечі цей спорт може. Робота руками підсилює плечовий м'язовий каркас і розвиває м'язи, що підтримують хребет. Це відмінна профілактика остеохондрозу, а ваша постава стане ефектно-гордовитою.

Міцні нерви

Монотонне виконання будь-якої роботи заспокоює нервову систему. А монотонне веслування у воді розслабляє ще краще. Щоб позбутися від стресу, плавайте. Це найкращі ліки проти нервового напруження.

Активна робота мозку

Ваш мозок із задоволенням відгукується на будь-яку фізичну активність, але плавання він любить по-особливому. Під час тренувань активізується кровотік, а правильна техніка дихання насичує мозок киснем. Саме тому, виходячи з басейну, ви відчуваєте піднесений настрій, навіть якщо трохи втомилися. А протягом дня до вас може прийти вирішення складного завдання, над яким ви давно думали. Або оригінальна ідея, якої ви навіть не могли від себе очікувати.

Як приступити до тренувань

Щоб плавання приносило організму користь, дотримуйтеся цих п'яти порад.

 • Вибирайте басейн. Якщо у вашому місті кілька басейнів, зупиніть вибір на тому, де не займаються професіонали. Бази для спортивних тренувань зазвичай незручні для "простих" відвідувачів у силу їх спеціалізації. Чаші басейнів в них більші, глибина може виявитися занадто великою, а режим тренувань "зрушує" час відвідувань. Басейни в фітнес-центрах зазвичай більш комфортні для людей, які тільки освоюють плавання.
 • Купіть форму. Для занять слід вибрати спортивний купальник, придбати шапочку і плавальні окуляри. Звичайний пляжний купальник підійде лише в тому разі, якщо він суцільний. Роздільний може доставляти дискомфорт. Шапочка і окуляри захистять волосся, вуха і очі від хлорованої води.
 • Починайте з брасу. З чотирьох стилів інструктори рекомендують почати освоювати найпростіший — брас. Він прекрасно підходить для того, щоб навчитися триматися на воді і почуватися в ній впевнено. Крім того, брас менш стомлюючий, ніж кроль і тим більше батерфляй. І у вас не пропаде бажання плавати після першого ж тренування.
 • Виконуйте розминку перед запливом. Розминка на бортику допоможе розігріти м'язи і зробить тренування більш ефективним. Якщо кинутися в воду з "холодним" тілом, м'язи будуть відчувати дискомфорт, викликаний раптовим навантаженням.
 • Дихайте правильно. Правильне дихання — це вдих ротом над водою (голова на боці) і видих у воду (голова прямо). При такій техніці дихання виробляються оптимальний ритм і швидкість плавання.
 • Навіть якщо ви вмієте триматися на воді, професійні інструктори рекомендують відточувати техніку плавання обраним стилем. Це дозволить плавати на далекі відстані, не відчуваючи втоми, і зробить ваше тіло ще більш витривалим.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *